Rola treści w E-Biznesie – dlaczego mój blog nie zarabia?

Pakiet narzędzi GVO jest moim zdaniem idealnym rozwiązaniem dla początkującej osoby, które chce zbudować własny e-biznesNo dobra – masz już domenę, serwer i nawet postawiłeś stronkę – powinieneś zacząć zatem zarabiać! Niestety muszę Cię już na samym początku zmartwić – nie zaczniesz zarabiać tylko dlatego, że masz stronę.

Aby Twój blog zaczął zarabiać – na Twojej stronie musi być ruch. Nic nie dadzą Ci początkowe odwiedziny – ruch musi być stały. A jak go osiągnąć? Jest na to tylko jedna metoda.

 

Jeśli chcesz, aby Twoja strona była odwiedzana, a więc zarabiała – musisz mieć na niej ciekawą treść.

Bardzo dobrze jest dość często tą treść aktualizować. Owszem – bardzo przydatne będzie wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania Google, jednak nawet pierwsze miejsce nic Ci nie da, jeśli na stronie nie będzie dobrej treści – czytelnik ucieknie ze strony tak szybko, jak się na niej znalazł, a Ty z takiej wizyty nie będziesz miał żadnych korzyści (jeśli już to straty). 

Wartość strony ocenia się na podstawie treści, która się na niej znajduje. To właśnie treść przyciąga (lub wręcz przeciwnie – odpycha) internatów.

Postaw zatem na dobrze napisane i wartościowe artykuły. Bardzo dobrze jest, jeśli w regularnych odstępach czasu dodajesz nową treść na bloga – to sprawia, że czytelnicy wracają na Twoją stronę, a więc za każdym razem dostajesz szansę na zarobek.

Bardzo dobra jest różnorodność treści na stronie – nie ograniczaj się tylko do artykułów. Pamiętaj, że grafika zamieszczona do nich może być równie interesująca dla czytelników.

Ciekawym pomysłem jest także przerabianie niektórych artykułów na filmy video – docierasz dzięki temu do większej ilości odbiorców. Jeśli na dodatek zamieścisz ten filmik na YouTube to masz szansę, że również dzięki temu kanałowi będą trafiali internauci na Twoją stronę.

Fantastyczne w internecie jest to, że raz zamieszczona treść – zostaje w nim na zawsze. Zatem raz napisany artykuł, nagrany filmik  będzie pracował dla Ciebie przez całe życie. Tym bardziej warto, aby była to wartościowa treść.

Brak wartościowej treści, to moim zdaniem jedna z najważniejszych przyczyn, dlaczego jeszcze nie zarabiasz na swoim blogu!Czym cechuje się taka wartościowa treść?

Przede wszystkim jest unikalna, a więc niedostępna nigdzie indziej. Tylko dzięki takiej treści będziesz w stanie zarabiać na swoim blogu.

Wartościowa treść to konkretna wiedza, jasne wskazówki, czy też instrukcje obsługi. Nikt nie lubi lania wody – Twoja treść ma mieć konkretną wartość, nie ma tylko ładnie wyglądać. 

Treść, którą udostępniasz dla innych buduje Twoją markę. To ona w głównej mierze zadecyduje,  czy w oczach odwiedzających Twój blog będziesz wiarygodnym ekspertem, czy też amatorem.

Po jakości udostępnianej przez Ciebie treści oceniana będzie także jakość sprzedawanych przez Ciebie produktów (np. kursów). Bez względu na to, czy są to Twoje autorskie kursy, czy też promujesz je w programie partnerskim – ich jakość zostanie oceniona na podstawie tego, co udostępniasz za darmo.

Jeśli treść Twojego bloga pozostawia wiele do życzenia – nikt nie uwierzy, że płatny kurs jest wysokiej jakości. I odwrotnie: jeśli darmowa treść jest na wysokim poziomie – tego samo użytkownicy strony będą oczekiwać po promowanych przez Ciebie produktach.

[et_bloom_locked optin_id=”optin_2″]

Właśnie dlatego warto tak dużą uwagę poświęcić treści. 

 

Paweł Grzech lubi e-Biznes :-)

 

 

 

 

Paweł Grzech
www.pawelgrzech.pl 

 

[/et_bloom_locked]

Scroll to Top