Podstawy E-Biznesu, czyli mój plan działania w E-Biznesie…

Moim zdaniem skuteczny plan działania, to jeden z ważniejszych komponentów sukcesu - jeśli stworzysz dobry plan, to na pewno osiągniesz sukces w e-biznesieWydawać by się mogło, że e-biznes jest łatwym przedsięwzięciem.

Wszędzie można dowiedzieć się o jego zaletach: o tym, że nie ma barier wejścia i wszyscy mają równe szanse.

No właśnie – dziś chciałbym jasno dać do zrozumienia, że nie każdy w E-Biznesie ma równe szanse.
.

E-Biznes ma bardzo wiele zalet… jednak zarabiają tutaj tylko Ci, którzy spełniają określone warunki

Tak jak w każdym biznesie, tak i w eBiznesie wymagana jest ciężka praca i zaangażowanie w to, co się robi. Jednak żadna ciężka praca nie ma większego celu, jeśli nie będzie ona ukierunkowana na określony cel. Żeby trzymać się wyznaczonego kierunki i celu – warto mieć plan działania. 

Przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie, że możliwe jest osiągnięcie sukcesu w jakimkolwiek przedsięwzięciu, jeśli nie mam planu odnośnie tego, co i w jaki sposób chcę osiągnąć.

Dlatego uważam, że zawsze musimy mieć jakiś plan. Najlepiej jeśli dotyczy on różnych okresów czasu – plan tygodniowy, miesięczny, na najbliższe pół roku i na rok.

Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieć, co dokładnie mamy w tym momencie zrobić oraz jaki jest nasz kolejny ruch. Dzięki rocznemu planowi nie stracimy z oczu naszego głównego (a więc najważniejszego) celu. Z tego też względu dobrze jest mieć plany także na inne okresy: na 3,5 i 10 najbliższych lat.

Oczywiście – żaden plan się nie sprawdzi, jeśli nie będziemy się go trzymać. Niech realizacja planu będzie dla Ciebie priorytetem każdego dnia. Przecież tylko to przybliży Cię do Twojego celu – sukcesu w e-biznesie.


Zgadzam się – plany (zwłaszcza te długoterminowe) nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości

Nie czekaj tylko od samego początku zacznij szkicować swój własny plan działania... zobaczysz, że dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci budować swój e-biznes

Świat przecież zmienia się bez względu na nasz plany. Właśnie dlatego nie można trzymać się planu za wszelką cenę – czasem będzie potrzebna jego aktualizacja i modyfikacja.

Jest to jak najbardziej naturalne i nie może być wymówką użyta do tego, by w ogóle przestać pracować nad dalszą realizacją celu. 

Jestem pewien, że prędzej czy później zdarzy się i tak, że coś Ci nie wyjdzie. Każdemu się to zdarza – niestety nie ma w tym przypadku żadnych wyjątków.

Trudności i porażki na naszej drodze do sukcesu są jak najbardziej naturalne. Są tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów naszej drogi. Tylko dzięki nim jesteśmy w stanie się uczyć i działać jeszcze bardziej sprawnie. 

Przygotuj się zatem na to, że nie wszystko pójdzie tak, jak sobie na samym początku zaplanowałeś. Ucz się, wyciągaj wnioski i wykorzystuj je do usprawnienia swojego planu. Właśnie dlatego warto jest inwestować w wiedzę – możesz uczyć się na doświadczeniu innych i uniknąć ich pomyłek.

Nikt też nie powiedział, że musi być bardzo ciężko – jeśli tylko masz taką możliwość, ułatwiaj swoją pracę. Jeśli na rynku jest dostępne narzędzie, które może ułatwić budowę Twojego e-biznesu – warto przemyśleć, jak bardzo przyspieszyłoby to realizację Twojego planu. Te narzędzia mają przecież ułatwić Ci życie.

Mi pozostaje jedynie życzyć Ci wytrwałości i powodzenia w realizacji planu. 

 

 


Jeśli chcesz zobaczyć jak zbudować DOCHODOWY biznes online, stworzyć kilka różnych źródeł dochodów i robić to w zabawny i konkretny sposób, to kliknij teraz w poniższy link. Porozmawiamy i zobaczysz co i jak:

KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY

 

 

 

Scroll to Top