Video Marketing – zalety video w E-Biznesie

czy warto korzystać z video w e-biznesie?Czy spotkałeś się już z określeniem video marketing?

Czy wiesz, na czym on polega?

A może zastanawiasz się, dlaczego w ostatnich czasach tak wiele się o nim mówi?

Czy faktycznie warto poświęcać swój cenny czas na nagrywanie filmików video?

Jeśli jesteś zainteresowany odpowiedziami – ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie. 


Ostatnio usłyszałem, że video jest przyszłością e-biznesu.

Stwierdzenie wydaje się mocno na wyrost, ale jednak trudno jest nie zgodzić się z jego prawdziwością. Szczególnie jeśli przyjrzeć się, jak wielką moc ma już dzisiaj. Video ma dużo większą moc niż kiedykolwiek miał jakikolwiek tekst pisany.

Sprawa wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku telewizji i książki. Owszem – są nadal osoby, które do dziś wolą dobrą książkę (np. ja) od oglądania telewizji. Jednak musisz mi przyznać, że takich osób jest coraz mniej. A już na pewno więcej jest osób które tylko oglądają telewizję, niż tych, które tylko czytają.

Z tego artykułu dowiesz się jakie zalety ma video marketing i czy warto wykorzystać video w swoim eBiznesie...Jeśli zatem przełożyć te realia do świata internetu – pewnie od razu widzisz, że filmik video ma moc przyciągania o wiele większą niż tekst. Coraz więcej osób decyduje się na oglądnięcie filmiku niż na dokładne przeczytanie artykułu. 

Właśnie z tego względu ebiznesmeni zaczęli wykorzystywać filmiki video do promocji swojej marki, sprzedaży, a także jako „dodatek” (coraz bardziej znaczący) do pisanych przez nich artykułów.

Można także zauważyć rosnące zainteresowanie video-mailami. Sposobów wykorzystania video jest naprawdę wiele i myślę, że w najbliższym czasie będziemy mogli zauważyć coraz więcej ciekawych zastosowań video w e-Biznesie. 

Trudno pisać o filmikach video w e-biznesie i nie wspomnieć o największej platformie, która służy do rozpowszechniania video. Mowa oczywiście o YouTube, które jest uważane za drugą najważniejszą przeglądarkę na świecie.

Miliony internautów nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzenia tej strony. Początkowo w Polsce platforma YouTube kojarzona była tylko i wyłącznie z udostępnianymi tam klipami muzycznymi. Jednak można zauważyć, że coraz więcej miejsca zajmują tam video-blogi i udostępniana za darmo wiedza.


Ciekawy filmik wgrany na YouTube ma szansę na najlepszą reklamę, jaka może tylko istnieć.

video moim zdaniem do przyszłość eBiznesu i naprawdę warto je wykorzystaćJest ona nie tylko darmowa, ale przede wszystkim jej moc jej ogromna – chodzi o wirusowe rozpowszechnianie się filmiku. Jeśli spodoba on się użytkownikom serwisu – mogą oni w łatwy sposób dzielić się tym nagraniem ze swoimi znajomymi, a Ci mogą przekazywać video dalej.

Dzięki temu Twoje video może dotrzeć do takiej liczby użytkowników, jaka Ci się do tej pory nawet nie śniła.

Nie zapominaj o jeszcze jednej wspaniałej zalecie wgrywania filmików na YouTube – video zamieszczone tam bardzo szybko (i łatwo) indeksują się w Google. Jeśli zatem chcesz poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania Google – warto postawić na filmiki z YouTube. 

Jak zatem widzisz – video ma naprawdę wiele zalet, a możliwości jego wykorzystania są niemal nieograniczone. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy może właśnie od dziś nie będzie korzystniej dla Ciebie, aby do każdego napisanego przez Ciebie artykułu dograć filmik video.

Taki filmik wrzuć zarówno na YouTube, jak i do artykułu – na pewno zyskasz dzięki takiemu działaniu.

Tak przy okazji…

Jeśli szukasz jakiegoś pomysłu na biznes, interesujesz się e-biznesem i chcesz zarabiać z domu…, to serdecznie zapraszam Cię do przetestowania => 3-STOPNIOWA FORMUŁA DO ZARABIANIA W INTERNECIE>>

 

Paweł Grzech w świecie e-biznesu

 

 

Paweł Grzech

 

 

 

Scroll to Top