E-Biznes, czy warto budować…?

Często pada pytanie typu - czy w ogóle warto budować e-biznes? Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych form zarobku jaka istnieje, a dlaczego tak jest dowiesz się z tego artykułu.E-Biznes kusi wiele osób… Sam zdecydowałem się na właśnie taką a nie inną formę zarabiania.

Wiem, że podjęcie decyzji o rozpoczęciu działania w tego typu biznesie, może zmienić życie raz na zawsze. Całkiem możliwe, że w tym momencie zastanawiasz się, czy i dla Ciebie opłaca się budowanie e-biznesu.

Cóż… każdy musi podjąć tak ważną decyzję samodzielnie. Mogę jednak przedstawić Ci argumenty, które sprawiły, że dzisiaj właśnie w taki sposób zarabiam na życie.

 

Zawsze bardzo ważna dla mnie była wolność…

Chciałem mieć możliwość wyboru miejsca pracy: tego, gdzie, kiedy i z kim pracuję. Każdy, kto buduje eBiznes jest sam sobie szefem.

Sam wyznacza sobie czas i sposób pracy, a wyniki są ściśle powiązane z zaangażowaniem i nakładem pracy. Nie jesteś w takim przypadku skrępowany żadnymi obowiązkami wobec kogokolwiek (chyba, że sam postanowisz inaczej).

Sam wybierasz, kiedy jest dzień wolny od pracy i w jakich godzinach pracujesz – nie ma nikogo, kto narzuca Ci swoją wolę. Możesz pracować w każdym miejscu na świecie, w którym masz dostęp do internetu  – bez względu na to, czy jest to Twój własny dom, majestatyczne góry czy gorąca plaża. 

Ebiznes daje także ogromną niezależność. Nie uzależniasz się od jednej firmy, jednej osoby, która decyduje o Twoim finansowym być albo nie być (jak jest to w przypadku pracy na etacie).

Możesz budować kilka niezależnych źródeł dochodu (sprawdź tutaj>>). Nawet jeśli któryś z nich się wyczerpie – pozostają Ci inne, a Ty masz czas by zastąpić brakujące źródło nowym.

Tym samym Twoja finansowa przyszłość jest stabilna – nigdy nie zostaniesz postawiony w sytuacji całkowitego braku dochodów (z tym problemem zmaga się wielu zwolnionych z pracy). 

Co najważniejsze – możesz w e-biznesie realizować swoją pasję. Robisz to, co kochasz i działasz w niszach, które interesują Ciebie najbardziej. To jest ten element eBiznesu, który bardzo mi odpowiada.


Możesz współpracować nie tylko z kilkoma firmami, ale także na wielu płaszczyznach

Masz możliwość sprzedawania własnych produktów, polecania produktów poprzez programy partnerskie, zarabianie na wyświetlaniu reklam. To tylko przykłady możliwości zarobkowych – ebiznes jest niezwykle rozległą branżą, w której można oferować wiele usług i produktów.

Pewnie są takie zadania, które mógłbyś wykonywać na zlecenie innych przedsiębiorców. Każde kolejne źródło dochodów to przecież większe bezpieczeństwo finansowe. 

E-biznes jest elastyczny – budując go uczysz się i rozwijasz. Każda zdobyta wiedza daje Ci szanse na zwiększenie zarobków.

Nie musisz trzymać się kurczowo tylko jednej niszy, a właściwie nawet nie powinieneś. Jeśli coś Cię fascynuje – podążaj za tą fascynację i znajdź sposób, by zacząć na niej zarabiać. To jest niesamowite, kiedy możesz utrzymywać się dzięki temu, że interesujesz się światem i różnymi dziedzinami życia. 

O E-Biznesie mówi się, że zarabiasz wtedy, kiedy śpisz. Wydaje się to być tylko i wyłącznie chwytem marketingowym. Mogę Cię jednak zapewnić, że wcale nim nie jest.

[et_bloom_locked optin_id=”optin_2″]

Raz zasiane w internecie ziarno przynosi plony tak długo, jak będziesz tego chcieć. 

 

 

 

 

 

Paweł Grzech
www.pawelgrzech.pl 

 

[/et_bloom_locked]

Scroll to Top