Wielopoziomowe programy partnerskie, część 1

wielopoziomowe programy partnerskieŚwiętym Graalem biznesu jest tak zwany pasywny dochód: nic nie robisz, a zarabiasz…

Coś takiego jest możliwe już dziś, ale clue całego systemu jest to, aby zarabiać jak najwięcej, a to wymaga użycia specyficznych narzędzi.

Jednym ze sposobów na wypracowanie pasywnego dochodu jest marketing wielopoziomowy, dość popularny, a ostatnio także wielopoziomowe programy partnerskie.

Zasada działania obu metod sprzedaży jest dość podobna, przy czym w MLM sprzedaje się produkty lub usługi, a w programach partnerskich polecenia.

 

Czym są wielopoziomowe programy partnerskie?

Istota działania wielopoziomowych programów partnerskich jest dość prosta. Na początek sam zostajesz partnerem – każdy z tych programów możesz wykorzystać tak samo, jak zwyczajne, jednopoziomowe programy partnerskie.

Możesz więc zbudować stronę internetową, na której będziesz dzięki poleceniom zarabiał, możesz wykorzystać do zarabiania listy mailingowe, ale w ten sposób nie osiągasz pasywnego dochodu, ponieważ zarobienie każdej złotówko wciąż dość sporo cię kosztuje.

Wielopoziomowy program partnerski to taki, który wprawdzie daje ci możliwość bezpośredniego zarabiania na poleceniach, ale daje też szansę na pasywny dochód.

Podobnie jak w MLM musisz w tym celu zbudować sieć podlegających ci polecających, a więc partnerów, którzy zarejestrują się w programie partnerskim, korzystając ze specjalnego, unikalnego dla ciebie linku wygenerowanego przez system.

Wtedy, jeśli którykolwiek ze zdobytych przez ciebie partnerów poleci komuś usługę lub produkt, właściciel programu wypłaci mu pełną prowizję (jak z pierwszego poziomu), a tobie odpowiednio mniejszą (to, jaką konkretnie, będzie ustalone w regulaminie programu partnerskiego).

Większość wielopoziomowych programów partnerskich dopuszcza istnienie sieci trój-poziomowej (co oznacza, że dostajesz premię za własne polecenia, oraz polecenia zdobytego przez ciebie partnera i kolejny poziom polecających).

Oczywiście każdy z partnerów może budować sieć dalej (również pobierając prowizję za siebie i dwa poziomy w dół).

Liczba poziomów jest więc teoretycznie nieograniczona – każdy uczestnik programu dostaje prowizję za swoich klientów i klientów partnerów z dwóch kolejnych poziomów sieci, którą sam zbudował.

jak zarabiać w programach partnerskich Ile można zarobić?

W wielopoziomowych programach partnerskich zarabiasz tym więcej, im więcej sprzedasz ty i pozyskani przez ciebie partnerzy.

Oczywiście z zasady najbardziej opłacalne jest, aby dużą liczbę klientów pozyskać samodzielnie, ale spójrz, jak kształtują się koszty pozyskania klienta.

Jeśli będzie to klient zdobyty przez ciebie, to prowizja wprawdzie będzie wysoka, ale też sporo pracy będziesz musiał zainwestować.

W zależności od tego, jak chcesz pozyskiwać klientów, może to być budowa i utrzymanie strony internetowej, przygotowanie i wysyłka mailingu, a wcześniej budowa listy kontaktów, albo – inny sposób – zamawianie wysyłki SMS w specjalistycznej firmie.

Tak czy owak, inwestycja będzie spora, a nawet przy pokaźnej wysokości prowizji nie musi się zwrócić.

Na drugim poziomie poleceń ponosisz nadal koszty pozyskania partnerów. Musisz więc znaleźć sposób na to, aby zachęcić swoich poleconych do udziału w programie partnerskim.

Jeśli umiejętnie wykorzystasz narzędzia, które stworzyłeś na swojej stronie internetowej, to może się to okazać strzałem w dziesiątkę.

Im więcej aktywnych partnerów znajdzie się dzięki tobie w systemie, tym więcej zarobisz, dlatego tutaj wprawdzie zysk jest niższy jednorazowo, ale gdyby spojrzeć na całość – może się to opłacać.

Trzeci poziom to już jakby nie twoje zmartwienie – to polecenie drugiego poziomu dbają o dalszą rozbudowę sieci, więc ty zarabiasz niewiele, ale nie musisz robić absolutnie nic, odkąd zbudowałeś solidny drugi poziom tej piramidy polecających.

 

Kliknij TUTAJ i przejdź do części nr 2 >>

 

 


Jeśli chcesz zobaczyć jak zbudować DOCHODOWY biznes online, stworzyć kilka różnych źródeł dochodów i robić to w zabawny i konkretny sposób, to kliknij teraz w poniższy link. Porozmawiamy i zobaczysz co i jak:

KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY

 

 

Scroll to Top