Programy Partnerskie – jakie wybrać?

zarabianie w programach partnerskichIlość programów partnerskich, w których możesz zacząć zarabiać, jest bardzo duża.

Oczywiście nie wszystkie są jednakowo zyskowne, a pewnie są nawet takie, które nie dają nawet cienia nadziei na dochód.

Pamiętaj, że zwykle zarabianie w programach partnerskich nie ogranicza się do udziału tylko w jednym z nich – znacznie częściej z biegiem czasu włączasz się w kolejne i kolejne, jednak to, jak sobie poradzisz, zależy – poza oczywiście twoją wiedzą i umiejętnościami – od tego, jaki program wybierzesz na początek.

 

#Nie komplikuj

Programy partnerskie mogą działać na różnych zasadach. To, co najważniejsze, to podział na programy jednopoziomowe i wielopoziomowe.

Krótko mówiąc – jeśli dopiero uczysz się programów partnerskich, to powinieneś zacząć od tych pierwszych. Co prawda wielopoziomowe programy partnerskie mogą być zdecydowanie bardziej dochodowe, ale aby czerpać z nich satysfakcjonujący zysk, trzeba mieć już wyrobione pewne nawyki i trzeba poznać narzędzia, które się wykorzystuje w pracy nad programem.

Programy jednopoziomowe są proste. Odgrywasz tam rolę swoistego pośrednika, który musi sprzedać jakiś produkt lub usługę. Zanim jednak otrzymasz prowizję, osoba polecona czasem musi spełnić jakieś dodatkowe warunki, na przykład w programach banków konieczne jest nie tylko założenie przez poleconego konta, ale dokonanie tam wpłat w wysokości choćby 500 złotych i wykonanie określonej ilości transakcji bezgotówkowych.

Dopóki polecony tych czynności nie wykona, nie zostaje wypłacona prowizja. To oczywiście nieco komplikuje całą sprawę, ale musisz przyzwyczaić się do takich wymogów, które stawia się po to, aby między partnerami nie dochodziło do nadużyć i oczywiście po to, aby klient zdążył zarobić na twoją prowizję.

 

#Wybieraj przejrzyste zasady

Nie tylko na początku, ale zawsze staraj się wybierać programy oferujące przejrzyste zasady współpracy. Przejrzyste zasady współpracy z organizatorem, prosty system wypłat, duża wiarygodność organizatora – to pozwoli ci skupić się na zarabianiu, a nie na rozwiązywaniu problemów natury technicznej i administracyjnej.

Później, kiedy już będziesz w stanie skupić się na wielu rzeczach jednocześnie, możesz oczywiście zaangażować się w systemy o bardziej skomplikowanej konstrukcji, stawiające przed tobą i poleconymi wyższe wymagania, ale na początek wybieraj najprostsze programy partnerskie.

Owszem, nie będą one dawały zbyt wysokich dochodów, ale dzięki nim nauczysz się poprawnie przygotowywać kampanie reklamowe i zdobywać klientów, a ta wiedza przyda ci się przy programach skomplikowanych.

 

#Działaj aktywnie

Zacznij od programu, który wymusza twoją aktywność. Programy partnerskie obecnie stosuje się do promowania nawet niezbyt popularnych usług i pod wieloma względami taka nisza może być dla ciebie dobra – chodzi o to, aby na pierwszym, niekoniecznie najbardziej dochodowym programie, nauczyć się korzystania z kilku przydatnych metod promocji: budowy stron internetowych specjalnie na potrzeby promocji produktów lub usług, przygotowywania mailingów, dogadywania się z administratorami programu – takie rzeczy nie mogą zajmować zbyt wiele czasu, dlatego, jeśli zasady programu będą motywowały cię do działania, to niczego nie stracisz.

Pierwszy program partnerski potraktuj jako poligon, na którym nauczysz się wielu rzeczy i zbierzesz fundusze na lepsze przygotowanie swoich działań po dołączeniu do kolejnego programu partnerskiego.

Oczywiście nie musisz tego robić, ale gwarantuję ci, że jeśli wybierzesz zyskowny program i dość szybko opanujesz zasady tego biznesu, to twoim marzeniem będzie tylko dołączenie do kolejnych, jeszcze bardziej dochodowych programów partnerskich.

[Więcej o zarabianiu w programach partnerskich znajdziesz tutaj..]

 

 

Scroll to Top