Największy błąd w e-Biznesie!

czy e-biznes to jakaś ściema...?Wielokrotnie na tym blogu pisałem o zaletach budowania e-biznesu. Nie jestem jedyną osobą, która uważa, że to wspaniały rodzaj biznesu. Czas jednak wspomnieć o tym, że e-biznes nie gwarantuje nikomu sukcesu.

Jest kilka podstawowych błędów,  których popełnienie może nas oddalić w znacznym stopniu od upragnionego sukcesu (albo wręcz go uniemożliwić).

Problem może pojawić się już podczas samego rozpoczęcia działalności w E-Biznesie

Widzę, jak wiele osób entuzjastycznie „rzuca” się na ebiznes. Nie ma nic złego w entuzjazmie – pomaga on przetrwać każdą gorszą chwilę i napędza nas do działania. Jednak entuzjazm początkujących w ebiznesie potrafi być niezwykle zwodniczy. Widzą oni tylko i wyłącznie jasne strony podjętej przez siebie decyzji. 

Jednak ebiznes to nadal biznes – trzeba mieć szeroko otwarte oczy i realistycznie oceniać swoje możliwości. Trzeba znać nie tylko same dobre strony przedsięwzięcia, w które się angażujemy, ale także te, które mogą być dla nas mniej korzystne. Zawsze warto też przewidywać, co może nas w przyszłości spotkać.

Niestety młodzi adepci ebiznesu bardzo często uważają, że wszystko będzie szło gładko, a pieniądze będą same wpływać na konto. Tworzą zatem (zgodnie z zaleceniami) swojego własnego bloga i zaczynają gromadzić listę mailingową. Myślą, że wystarczy tylko tyle, by już niedługo zacząć zarabiać pokaźne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Oczywiście – blog i lista mailingowa to podstawa każdego ebiznesu…

… Jednak tylko te dwa elementy nie są w stanie zagwarantować Ci stałych i stabilnych zarobków, do tego potrzebujesz czegoś więcej. Blog i lista to tylko widoczne elementy tego wszystkiego, co robisz, by zarobić.

jednym z największych (jak nie największym) błędem w e-Biznesie, jest po prostu zwykłe poddanie się...Aby faktycznie zacząć zarabiać musisz mieć pomysł na siebie i swoją działalność – musisz zatem mieć wizję. Musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz osiągnąć, a następnie stworzyć plan realizacji tego celu i trzymać się go niezłomnie.

Pamiętaj, że życie nie jest usłane tylko i wyłącznie różami. Nie możesz poddawać się przy pierwszym niepowodzeniu (a nawet nie przy drugim…, setnym i kolejnym…) – sukces jest zarezerwowany tylko dla upartych i wytrwałych. 

Czasami jestem w szoku, gdy patrzę, jak niewiele innym trzeba, by zrezygnować z obranej drogi i poddać się. Takim sposobem nie dojdą oni nigdzie. Sam popełniłem sporo błędów, nie ominęły mnie tez niepowodzenia.

Tak naprawdę zacząłem zarabiać dopiero po dwóch latach mojej działalności w ebiznesie (i to grosze). Jednak mimo tych „chudych” dwóch lat  nigdy się nie poddałem – wiedziałem, czego chcę i że jestem w stanie to osiągnąć. Tylko i wyłącznie dzięki tej determinacji jestem w tym momencie w miejscu, w którym jestem. 

Z Tobą może być dokładnie tak samo – może minąć naprawdę sporo czasu, zanim Twoje działania zaczną przynosić efekty, których oczekujesz. Potrzebujesz zatem wytrwałości. Wykorzystaj ten czas (i każde niepowodzenie) na zdobywanie nowej wiedzy. Miej jednak na uwadze, że wiedza przyniesie Ci sukces (i zarobek) tylko wtedy, kiedy wykorzystasz ją w praktyce.

Nie pękaj zatem, tylko po prostu działaj!

Tak przy okazji… Jeśli szukasz jakiegoś pomysłu na biznes, interesujesz się e-biznesem i chcesz zarabiać z domu…, to serdecznie zapraszam Cię do przetestowania 3-Stopniowej Formuły >>

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top