Najbardziej Sensowna Książka o MLM Tego Roku!

Kiedy biorę do ręki jakąś książkę o MLM, z reguły robię to z wielkimi oporami.

Przełamuję się i czytam, żeby chociaż mieć rozeznanie o czym piszą w branży, w której działam już od paru dobrych lat.

W przeciwnym wypadku nie traciłbym czasu – w ogromnej większości przypadków książki o MLM można z czystym sumieniem od razu posłać na makulaturę, a pieniądze przekazać na jakiś zbożny cel.

Te książki to przeważnie 80% motywacyjnego poklepywania po ramieniu i powtarzania „uwierz, że możesz”, a 20% propagandy, wychwalającej biznes sieciowy pod niebiosa jako jedyną słuszną drogę do zrealizowania marzenia o finansowej wolności.

No i oczywiście zero procent jakiejkolwiek nadającej się do wykorzystania w praktyce wiedzy biznesowej.

 

Tym razem trafiłem jednak na coś zgoła odmiennego.

Wojciech Diechtiar napisał podręcznik marketingu przeznaczony dla dystrybutorów MLM, w którym zrobił dwie niespotykane normalnie w tej branży rzeczy.

– Po pierwsze, obnażył bez żadnych skrupułów żałosny stan wiedzy biznesowej rozpowszechnianej w sieciach.

Dystrybutorzy są uczeni takich strategii działania i metod, które niemal gwarantują porażkę. I bardzo dobrze, że ktoś wreszcie o tym pisze, rozwiewając nieco złudzeń nowicjuszom – zderzenie z realiami networkingu nie będzie takie bolesne.

Będą wiedzieli, czego się spodziewać.

– Po drugie, jak już taki nowicjusz zrozumie, że trafił do prawdziwego biznesu, a nie do kółka wzajemnej adoracji, ma szansę nauczyć się solidnych podstaw marketingu i strategii biznesowych, dzięki którym od samego początku będzie mógł działać świadomie, wiedząc co robi, dlaczego to działa tak, a nie inaczej, i jak można jeszcze bardziej to ulepszyć.

Czytając, najpierw otrzymujesz szansę zrobienia reality check i obudzenia się z halucynacji na temat biznesu MLM, a następnie dostajesz kompletną instrukcję marketingu, a więc w pewnym sensie klucz do psychiki twojego przyszłego klienta lub współpracownika, oraz przepis, jak ten klucz wykorzystać – czyli jak zbudować system marketingowy z prawdziwego zdarzenia.

 

Konkretnie, dowiesz się z tej książki, jakie są problemy trapiące branżę marketingu sieciowego…

– Przestarzała lub rozcieńczona wiedza, błędne przekonania skutkujące tym, że nikomu nawet nie przychodzi do głowy, żeby uczyć ludzi marketingu czy profesjonalnej sprzedaży.

Nieumiejętność tworzenia i zarządzania relacjami z potencjalnymi klientami, w efekcie czego co chwilę dostajesz od nieznajomych „znajomych” jakiś spam z linkiem do prezentacji, który zwyczajnie kasujesz.

Brak strategii tworzenia, rozwijania i pielęgnowania bazy kontaktów i kształtowania z nią relacji. I jeszcze parę innych.

Będziesz miał oczywiście możliwość przeczytać, co zrobić, żeby te wszystkie błędy skorygować i od tego momentu działać w biznesie MLM profesjonalnie.

– Następnie dowiesz się, jak wygląda struktura skutecznego marketingu.

To najważniejsza część Internet Network Marketera. Dzięki temu rozdziałowi dowiesz się, dlaczego potencjalni klienci nie kupują, a niedoszli współpracownicy nie podejmują właściwiej decyzji. No i zrozumiesz, co można z tym zrobić, żeby odwrócić sytuację o 180 stopni.

Jest osiem konkretnych elementów marketingowej układanki, a czytając nauczysz się składać z nich kompletny proces marketingowy prowadzący do sprzedaży czy podjęcia współpracy.

 

W ostatniej części książki poznasz zaawansowane strategie przyciągania potencjalnych klientów lub partnerów do biznesu za pomocą magnetycznego marketingu…

– Czyli takiego sposobu promowania się, aby to ludzie do ciebie zgłaszali się pierwsi.

W MLM, w branży, w której wszyscy są przyzwyczajeni do ciągłego nagabywania, zachęcania i „wciągania do biznesu”, już sam pomysł, że ktoś mógłby pierwszy zapytać cię o możliwość podjęcia współpracy, brzmi jak poroniony.

Ale czytając zrozumiesz, że wcale taki nie jest. Powiem ci w tajemnicy, że sam stosuję te strategie i z doświadczenia wiem, że działają bez problemu, jak przedwojenna kolej.

Na zakończenie otrzymasz omówienie wielu możliwych do zastosowania strategii marketingowych, których przełożenie na praktykę zajmie ci tylko chwilę zastanowienia.

Właściwie wszystko masz podane na tacy. I nie są to jakieś kombinacje, jakich wiele w MLM, tylko prawdziwe, sprawdzone w klasycznych biznesach, profesjonalne sposoby działania.

A jeśli to będzie ci mało, Wojciech Diechtiar przeprowadzi cię przez proces projektowania własnego systemu marketingowego online, czyli właściwie zrobi z ciebie prawdziwego internetowego network marketera, potrafiącego automatyzować pozyskiwanie kontaktów, budowanie relacji z potencjalnymi klientami, zarabiać z wielu źródeł przy okazji promowania biznesu MLM i robić wiele innych rzeczy, o których ludzie z klasycznego network marketingu nie mają zielonego pojęcia.

 

Podsumowując,

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością tego materiału.

Nie ma w nim ani grama propagandy czy jałowej motywacji, niepotrzebnej zdeterminowanym i nastawionym na sukces ludziom. Takie osoby nie potrzebują ani entuzjazmu, ani mądrych opowieści o wyznaczaniu celów, poprzetykanych jeszcze mądrzejszymi cytatami co dwa akapity.

Zamiast tego potrzebują konkretnej, sprawdzonej, rzetelnej wiedzy biznesowej. I dostają właśnie to – same konkrety.

Jak dotąd Internet Network Marketer Wojciecha Diechtiara to najbardziej sensowna książka dla ludzi z marketingu sieciowego, jaką czytałem w tym roku. Koniecznie do przeczytania.

 

CZYTAJ DALEJ

 

Scroll to Top