Marketing Sieciowy Nie Działa Bez Ludzi…

Teoretycznie powinieneś teraz siedzieć i zastanawiać się, dlaczego w ogóle piszemy o rzeczach oczywistych…

Marketing Sieciowy MLM

 

Otóż, kiedy przejrzeliśmy maile, które do nas spływają i parę forów internetowych, które poświęcone są MLM-om i programom partnerskim, stwierdziliśmy, że chyba wcale nie jest to oczywiste.

Dlatego służymy pomocną radą, a nawet kilkoma.

 

Jak Rozumieć Strukturę MLM-u?

Każdy MLM ma z góry określoną strukturę. 

Ona różni się w zależności od pewnych zapisów regulaminowych co do szerokości lub głębokości, ale nawet w najskromniejszym wydaniu musi liczyć kilka osób.

Podstawowym błędem jest uznanie, że samemu jest się na szczycie piramidy, co oczywiście prawdą nie jest – samemu też się jest czyimś poleconym i warto o tym pamiętać, bo to oznacza współdziałanie w większej grupie na zasadzie partnerstwa, a nie konkurencji.

Strukturę Marketingu Sieciowego należy rozumieć jako grupę ludzi współpracujących, a nie rywalizujących ze sobą, co od razu sugeruje, że nie może się wszystko skończyć w momencie skompletowania struktury, co zresztą w większości MLM-ów nie następuje nigdy, bo szerokość zwykle nie jest ograniczona.

 

Podwładny, Współpracownik Czy Wykonawca Poleceń?

Od tego, jak określisz swoich poleconych, zależy naprawdę wiele.

Nie będziemy robili tutaj wielkich analiz, bo nie ma po co – jeśli Twoja struktura ma być dochodowa, bo ludzie, których wprowadziłeś do systemu, są dla Ciebie współpracownikami, ponieważ razem z Tobą zarabiają na Twoją wypłatę (przy okazji też na swoją, ale to inna rzecz).

Co to daje?

Powinieneś już uświadomić sobie, że dbałość o zwiększania dochodów poniżej Twojego poziomu leży w Twoim dobrze pojętym interesie, a więc im więcej osób zbierzesz i im skuteczniej zmobilizujesz je do wydajnej pracy, tym więcej zarobisz.

To proste, prawda?

Zrealizować to można również w nieskomplikowany sposób np. wysyłając co czas jakiś newsletter, który będzie przedstawiał członkom Twojej grupy nowe, skuteczniejsze techniki sprzedaży, sugerował kierunki rozwoju biznesu itp.

Musisz być nie szefem, ale mentorem, do którego Twoi współpracownicy będą mogli zwrócić się po radę.

 

Nie Tylko Autoresponder

O ile szablonowe wiadomości warto wysyłać w sposób zautomatyzowany do całej listy mailingowej, o tyle musisz być przygotowany również na to, że któryś z członków Twojej grupy będzie chciał skontaktować się z Tobą indywidualnie.

Udostępnienie adresu mailowego czy numeru telefonu to podstawowy gest wsparcia – być może nikt nigdy z nich nie skorzysta, ale jako sponsor swojej grupy dasz ludziom wyraźnie do zrozumienia, że nie są dla Ciebie tylko maszynkami do robienia pieniędzy.

 

Kto Nie Jest z Nami, Jest Naszym Wrogiem

Na pewno?

Jeden z podstawowych problemów w budowaniu struktury programu MLM polega na tym, że masowo wysyła się informacje o możliwości przystąpieniu do grupy, a jeśli ktoś nie odpowie pozytywnie, jest później ignorowany.

To kiepska strategia…

Warto najpierw całą wielką listę mailingową podszkolić nieco w zakresie działania Marketingu Sieciowego czy możliwych wynagrodzeń, wzbudzić w ludziach chęć dołączenia, a dopiero później zasugerować możliwość powiększenia Twojej grupy.

Jest jeszcze jedna rzecz – nie każdy musi zdecydować się od razu.

Równie kiepsko jest nastawać na taką osobę, co ją już później ignorować. Jeśli chcesz zarabiać w marketingu sieciowym, to musisz utrzymywać kontakty z ludźmi.

Raz zerwane trudno jest nawiązać ponownie, a pamiętaj, że odpowiednią techniką perswazji każdego możesz przekonać do swojego pomysłu.

 

Zawsze Myśl o Ludziach

Działając w MLM-ach, trzeba pamiętać o tym, że struktura działa jako spójna całość.

Nie możesz zostawić jej bez nadzoru, ale nie możesz popełnić grzechu micromanagementu.

Twoja rola nie ogranicza się do zbierania wypłaty – żeby ją utrzymać, musisz się przynajmniej trochę postarać, a najprostszą drogą do sukcesu jest zawsze usprawnianie komunikacji.

 

Kliknij teraz TUTAJ aby zobaczyć jak korzystając z Internetu zbudować dochodowy i stabilny biznes online oraz otrzymać specjalny system, dzięki któremu zaczniesz SKUTECZNIE zarabiać w Internecie >>

 

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

 

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na szczycie!
Paweł Grzech 

 

 

Scroll to Top