Jak i dlaczego Marketing Sieciowy może zniszczyć relację z bliskimi?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele różnych możliwości zarobkowych.

Aby osiągać spore zyski, wcale nie trzeba kończyć kilku różnych fakultetów i kursów.

Często ważniejsza jest osobowość, nastawienie do życia, czy umiejętności interpersonalne.

Osoby, które z łatwością nawiązują kontakty i mają duży dar przekonywania, często doskonale radzą sobie, pomimo braku wykształcenia oraz odpowiedniego doświadczenia.

Takie osoby stworzone są również do pracy w marketingu sieciowym, ponieważ z łatwością przychodzi im werbowanie kolejnych członków do swojej struktury, jak również sama sprzedaż produktów.

Bywa jednak, że praca w MLM niszczy relacje rodzinne i towarzyskie. Z czego może wynikać taka sytuacja?
.

Specyfika pracy w marketingu sieciowym

Praca w MLM nieco różni się od innych prac sprzedażowych.

Przede wszystkim, nie do końca chodzi tu o samą sprzedaż i dobre wyniki, choć i to jest kluczowe dla odnoszenia sukcesów w MLM.

W jaki sposób funkcjonuje marketing wielopoziomowy?

  • Każdy członek powinien budować strukturę współpracowników, planować poszczególne odnogi i odpowiednio rekrutować kolejne osoby do współpracy.
  • Zarobki w dużej mierze pochodzą od prowizji, które uzyskuje się ze sprzedaży osób znajdujących się w siatce struktury.
  • Konieczna jest również realizacja planu marketingowego firmy, dlatego nie zawsze wyższa pozycja w strukturze będzie oznaczała wyższe zarobki.
  • Każda firma ma swoje własne zasady rozliczania pracowników i przygotowuje własne plany marketingowe, dlatego praca w MLM może przynosić większe lub mniejsze korzyści.

Tak naprawdę, najważniejsze jest, aby rekrutować kolejne osoby do swojego zespołu, odpowiednio je szkolić i przygotowywać do pracy (Haker Network Marketingu może Ci pomóc>).

Wiele osób pracujących w MLM próbuje rekrutować członków własnej rodziny lub znajomych, co nie zawsze bywa mile widziane.
.

Natarczywość i nachalność

Aby móc zarabiać w marketingu sieciowym, trzeba stale pracować nad zdobywaniem kolejnych osób do struktury oraz każda z tych osób musi mieć zapewniony odpowiedni trening i wsparcie.

Osoby pracujące w MLM zwykle dość nachalnie oferują swoje usługi i zachęcają do zapisania się do struktury.

Kiedy taka osoba jest bliskim członkiem rodziny lub znajomym, bardzo ciężko bywa jej odmówić.

Czasami sprzedawcy mający problem z realizacją planu sprzedażowego bardzo uporczywie namawiają do zakupów, sami wskazując na problemy ze sprzedażą lub kłopoty finansowe.

Takie zachowanie jest absolutnie niedopuszczalne i może mieć bardzo negatywny wpływ na postrzeganie marketingu wielopoziomowego przez społeczeństwo.
.

Niechciane problemy rodzinne

Większości osób zależy na dobrych relacjach z rodziną i bardzo trudno jest im odmówić, kiedy ktoś bliski prosi o pomoc.

Jeżeli taka sytuacja zdarza się jednorazowo i faktycznie istnieje możliwość pomocy – chętnie pomagają.

Niestety, sprzedawcy bywają bardzo natrętni i bywa, że w takich sytuacjach nachodzą członków swojej rodziny i znajomych, oferując im całkiem niepotrzebne produkty lub usługi.

Dzisiaj marketing sieciowy oferuje bowiem nie tylko produkty, takie jak suplementy diety, kosmetyki, czy chemię gospodarczą, ale również usługi w postaci ubezpieczeń i innych.

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że podobne oferty można znaleźć w sieci lub innym miejscu i wcale nie są one droższe, jednak chcąc pomóc bliskiej osobie, decydują się na poczynienie inwestycji, która nie jest im potrzebna, a może być nawet kłopotliwa.
.

Jak uniknąć nieporozumień w rodzinie?

Wszystko zależy oczywiście od ludzi.

Osoby, które zajmują się na co dzień marketingiem sieciowym, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że zachowania tego typu mogą być bardzo niemile widziane.

Ważniejszym aspektem są bez wątpienia relacje z bliskimi i warto o nie zadbać.

Pracę można zawsze zmienić, w szczególności, jeżeli jest trudność z osiąganiem wyznaczonych planów sprzedażowych, jakie oferuje firma.

Jeżeli jednak pojawi się poważny konflikt w rodzinie, bardzo trudno może być się później dogadać z bliskimi i odzyskać ich zaufanie. Najlepiej więc nie oferować rodzinie zbędnych produktów i usług.

Oczywiście, zawsze można zaproponować pozostawienie katalogu, jednak lepiej nie zachęcać członków rodziny, aby na siłę przystąpili do danej struktury.

Sama praca z członkami rodziny jest zawsze odradzana przez psychologów, ponieważ może powodować przenoszenie przykrych tematów do domu, który powinien zawsze pozostawać oazą spokoju (oczywiście dużo tutaj zależy od danej osoby).
.

Jak postąpić, kiedy mamy w rodzinie natrętnego sprzedawcę?

Jeśli ktoś z bliskich zdecyduje się na pracę w marketingu sieciowym, warto być ostrożnym.

Najlepiej bardzo stanowczo odmówić, jeżeli oferta firmy nie jest zachęcająca i nie chcemy zdecydować się na zakup produktów, które nie są nam potrzebne. W szczególności, jeżeli ktoś natrętnie nachodzi nas i próbuje zmusić do inwestycji, warto wyznaczyć granice.

Może to spotkać się z chwilowym niezadowoleniem, jednak nie powinno mieć wpływu na długodystansowe relacje rodzinne. Znacznie gorszą sytuacją jest brak reakcji i decyzja o zakupie, a później złoszczenie się na kogoś i denerwowanie.

 

Przejdź teraz do kolejnego etapu i zobacz jak w odpowiedni sposób połączyć marketing sieciowy z POTĘGĄ Internetu:

Kliknij tutaj i zobacz jak to działa>>

 


 

Scroll to Top