Polegaj na sobie, czyli jak zabezpieczyć swój domowy biznes…

Coraz więcej osób szuka łatwego zarobku w sieci: dostępność programów partnerskich czy MLM-ów bardzo temu sprzyja.

Wielu początkujących przedsiębiorców dostrzega swoją szansę w wykorzystaniu zewnętrznych mediów, czyli rezygnuje z prowadzenia np. własnych blogów, coraz rzadziej kupuje serwery i domeny, w bardzo dużym stopniu uzależniając się od swoich dostawców.

Na pierwszy rzut oka nie ma w tym niczego złego, szczególnie jeśli biznes jest w fazie testowej i wymaga po prostu dogrania szczegółów.

Czasem jednak przyzwyczajenie do korzystania z zewnętrznych usług będzie poważnym kłopotem.

 Pracuję tylko wtedy, kiedy mam ochotę

Biznes internetowy pozwala bardzo dowolnie planować czas.

Żebyśmy jednak mieli jasność:

Nie ma biznesu, który przyniesie zysk, jeśli nie poświęcisz czasu, a jeśli ktoś obiecuje ci coś takiego, to bierz nogi za pas.

Dodatkowo – jeśli uwierzyłeś, nie czytaj więcej niczego w sieci.

Nie ma innej drogi na zbudowanie dochodu – pasywnego czy aktywnego, wszystko jedno – jak tylko poświęcenie swojego czasu.

W domowym biznesie zaletą jest nie to, że możesz pracować, ile chcesz, ale to, że możesz wybrać, KIEDY pracować.

Jeśli stosujesz ułatwienia polegające na całkowitej rezygnacji z własnego zaplecza, a więc nie masz swojej bazy mailingowej, własnej strony internetowej ani nawet profesjonalnego adresu e-mail, to możesz mieć kłopot.

PRAWDZIWY Biznes Na Lata… Czy to możliwe ? Kliknij tutaj i sprawdź >>

 W biznesie zależność to zło

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że rezygnacja z własnego zaplecza jest poważną przeszkodą – wystarczy bunt jednego tylko dostawcy albo żeby wypadł on z rynku, a i Ty zostaniesz na lodzie.

Bardzo często dzieje się tak w przypadku osób korzystających z zewnętrznych baz adresowych.

Jasne – jeśli chodzi o serwer, domeny czy pocztę elektroniczną, praktycznie zawsze będziesz związany z jakimś dostawcą, ale jeśli w promocji będziesz polegał tylko na blogu w ogólnodostępnej domenie, to któregoś dnia może się okazać, że cały Twój biznes wyparował, kiedy WordPress czy Google usunie Twój blog.

(Podobnie może być w sytuacji gdy korzystasz tylko i wyłącznie z Facebook).

 Jeśli musisz się uzależnić, wybierz mądrze

Zgoda – nikt na początku nie ma ochoty wydawać sporej kasy na biznes, co do którego nie ma gwarancji, że się w ogóle sprawdzi, więc we wstępnej fazie bardzo często wybiera się średnio zaufanych partnerów.

Warto jednak poświęcić czas, żeby znaleźć takich, z którymi biznes można rozwijać dynamicznie i bezpiecznie: jeśli serwer, to droższy, ale wydajniejszy, najwyżej obetniesz koszty, rezygnując z pojemności dyskowej, bo tę zawsze można dokupić.

Jeśli domena, to tania, a nie za 0 złotych z obowiązkowym przedłużeniem za ponad setkę, bo to też się nie kalkuluje, a jeśli grafik, który ma przygotować logo lub layout na stronę to ktoś, kto nie zmyje się z kasą, a projekt przygotuje na czas.

Będzie drożej – na pewno, ale przynajmniej jeśli wybierzesz zaufanych partnerów biznesowych, będziesz miał pewność, że zabezpieczyłeś się najlepiej, jak to tylko możliwe, a więc zyskujesz komfort i pewność sprawnego działania w każdych warunkach.

Do usłyszenia,
Paweł Grzech

Jak zabezpieczyć własny biznes prowadzony z domu

—–

Scroll to Top