Zarabianie przez YouTube? Na pewno promocja!

Praca w domu wymaga uruchomienia szarych komórek i kreatywnego podejścia do problemu promocji.

Powód jest dość oczywisty: wynajęcie speców od marketingu i rozpętanie kampanii reklamowej na szeroką skalę po prostu nie mieści się w budżecie.

Z pomocą przychodzi między innymi YouTube.

 

Jak zarabiać na YouTube

 

 

Po co mi własny kanał?

Wprawdzie to słowo pisane zawsze będzie lepszym nośnikiem informacji niż najlepszy nawet film, ale wszyscy stajemy się leniwi i czasem, zamiast czytać, wolimy słuchać.

Własny kanał na YouTube to swobodna mówienia na dowolny temat przez dowolny czas, a przy tym możliwość wprowadzenia elementów promocyjnych bez jakichkolwiek opłat.

YouTube jest sposobem na promocję, ponieważ udostępnia wiele możliwości wprowadzenia do przekazu treści marketingowych.

Zaczynając na wprowadzeniu ich do tekstu lub obrazu w filmie, kończąc na opisach do filmów czy dodatkowych odnośnikach. Możliwości jest dużo, ale kanał YouTube warto założyć z nieco innego powodu:

  • Nieograniczona jest nie tylko forma treści marketingowych, ale również ich treść, a to oznacza, że możesz jednocześnie reklamować i edukować, bawić, pobudzać do myślenia instruować, a możesz po prostu uczestniczyć w dyskusji pod dodanym przez siebie filmem.

 

Zalety kanału YouTube jako nośnika informacji

Przede wszystkim YouTube daje swobodę doboru form. To ważne, ponieważ praca w domu często wiąże się z realizacją bardzo niszowych i nietypowych zamówień. 

YouTube jest sposobem na szeroką promocje nawet niszowej działalności przy minimalnym koszcie. Jako usługa własna firmy Google, YouTube zawsze zajmuje uprzywilejowaną pozycję w wynikach wyszukiwania.

Przeciętny użytkownik oczywiście klnie na to w żywe kamienie, bo to nic innego, jak reklama własnych usług, niemniej jednak każdy od czasu do czasu korzysta także i z tych podpowiedzi.

 

jak osiągnąć sukces w biznesie

 

Kolejna sprawa to koszt wdrożenia akcji marketingowej.

Jeśli pominąć koszt przygotowania materiałów, potrzeby jest w zasadzie tylko czas, a zważywszy na fakt, jak niewiele trzeba, aby nagrać może dość słaby, jeśli chodzi o jakość, ale bogaty w treść film, okazuje się, że do prowadzenia kanału na YouTube w ogóle nie potrzeba pieniędzy.

 

Kolejny plus to zasięg serwisu YouTube.

Ilość odwiedzin każdego dnia jest dla przeciętnego zjadacza chleba wręcz niewyobrażalna i choć nie można liczyć na przejęcie nawet sensownego ułamka tej liczby, każdy pomysł na e-biznes można zrealizować dzięki współpracy ze stabilnym partnerem, a takim jest YouTube i Google – firma utrzymuje pozycję monopolisty, mimo że mało kto jest zadowolony z jej usług, a i politycy niechętnie patrzą na pomysłowych Amerykanów.

Jakby na to nie patrzeć, kanał na YouTube praktycznie nigdy nie zniknie z łamów Google, a wypromować go dużo łatwiej, tym bardziej że nawet Google podpowiada, jak to osiągnąć.

 

Czy zawsze warto?

Mogłoby się wydawać, że w zasadzie każdy pomysł na e-biznes można zrealizować za pośrednictwem YouTube.

Może i tak, ale nie da się ukryć, że nie każdy dobrze sobie z tym radzi i dla niektórych przedsiębiorców założenie kanału na YouTube będzie mijało się z celem – jeśli wstępne przygotowanie oferty zajmie miesiąc, to będzie to pewnie czas stracony, tym bardziej że na samej wstępnej konfiguracji się prace nie kończą.

Własny kanał na YouTube jest więc zawsze przydatny, ale nie zawsze opłaca się inwestować w niego czas.

 

Podsumowanie

Dobrze wykorzystany kanał na YouTube to niesamowite możliwości promocji.

Nie musi Ci to jednak odpowiadać ani nie jest nigdzie powiedziane, że łatwo dasz sobie radę. Jest pewna grupa przedsiębiorców, którzy wyrządzają sobie sporą krzywdę, rozpoczynając promocje na YouTube.

W kolejnym wpisie spróbujemy trochę ten problem przybliżyć, żebyś Ty nie miał podobnych problemów.

 

 

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak korzystając z Internetu zbudować dochodowy i stabilny biznes w domu oraz otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top