Własny biznes w domu – kilka wskazówek dla początkujących osób cz.1

na-czym-dzisiaj-mozna-zarobic-w-internecieJest kilka różnych sposobów budowania domowego biznesu. Żaden z nich oczywiście nie jest tak prosty, jak opisują to niektóre poradniki i każdy wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu, niemniej jednak przy odrobinie chęci zawsze udaje się rozkręcić opłacalny biznes.

Trzeba tylko wiedzieć, od czego zacząć:

Programy partnerskie

Programy partnerskie, zwane także afiliacyjnymi, są doskonałym pomysłem dla osób, które nie mają zielonego pojęcia o prowadzeniu domowego biznesu.

Ich podstawową zaletą jest prostota. Bez zagłębiania się w tajniki przygotowywania produktu, można rozpocząć sprzedaż, ponieważ produkt jest już gotowy i wszystko, co trzeba zrobić, to skupić się na jego dystrybucji.

Oczywiście jeśli przyjrzeć się PP z bliska, to okazują się one nieco bardziej złożone, ale i tak jest to chyba najmniej skomplikowana opcja zarabiania z domu.

Najbardziej opłacalne, czyli wielopoziomowe i abonamentowe programy partnerskie są rozwiązaniem technicznie zaawansowanym, ale każda udana transakcja zwraca się w nich wielokrotnie.

 

Własne produkty

Stworzenie własnego produktu to sprawa na tyle skomplikowana, że warto najpierw nauczyć się pewnych podstaw.

Owszem, teoretycznie wszystko wydaje się proste, bo wystarczy jakiś poradnik albo e-book, ale na podobny sposób wpadło wiele osób, więc musisz się najpierw przebić przez konkurencję, ale zasadniczo się to opłaca.

Stworzenie własnego produktu ma także inne plusy – pozwala budować wizerunek eksperta, rozwijać się i tworzyć biznes, który będzie się rozwijał zdecydowanie bardziej dynamicznie niż większość programów partnerskich (oprócz tych).

Aby jednak odnieść sukces, trzeba mieć już jakieś pojęcie o prowadzeniu domowego biznesu, a także o mechanizmach rynkowych, i wcale nie mam tutaj na myśli znanych teoretycznych prawideł, tylko praktyczne zasady wynikające z udziału w gospodarce żywych ludzi.

 

 

Co wybrać?

Wybór między programem partnerskim a własnym produktem wcale nie jest taki oczywisty, tym bardziej że możesz opracować sposób połączenia tych dwóch pomysłów.

Lukratywny biznes to tylko w część i kwestia produktu, a w części sprawa odpowiedniego warsztatu, właściwych narzędzi i wiedzy oraz umiejętności.

Na początku radzę Ci zainteresować się programami partnerskimi. Będziesz reprezentował mniej lub bardziej znaną markę, więc w pewien sposób samo to już będzie pomagało Ci sprzedawać.

Inwestycja we własny produkt jest tak naprawdę inwestycją we własną markę, co jest rozwiązaniem bardziej perspektywicznym. Na pewno nie opłaca się tworzyć własnego poradnika tylko po to, aby na jego sprzedaży uczyć się prowadzenia biznesu.

Stworzenie poradnika, e-booka albo szkolenia zajmuje całkiem sporo czasu nawet doświadczonym profesjonalistom, a efekt niekoniecznie będzie oszałamiający, bo to zależy od wielu różnych zmiennych.

Kiedy jednak opanujesz podstawy, dowiesz się, co działa, a co zawodzi i kiedy skompletujesz wszystkie przydatne narzędzia, na pewno warto będzie przejść na całkowicie własny biznes.

Programy partnerskie bowiem, choćby nawet najbardziej opłacalne, nigdy nie są w pełni „Twoje” – masz kontrolę nad sprzedażą, ale nad samym produktem już nie.

To dość duża wada dla osób, które chcą stworzyć spersonalizowany system sprzedaży, bo produkt, którego nie definiuje się samodzielnie, może stanowić ograniczenie dla kreatywności.

Na wszystko jednak przyjdzie pora – na kreatywność także, ale buduje się ją na kanwie wiedzy i doświadczenia na podstawowym poziomie.

Tę warto zdobywać przy jak najmniejszym nakładzie sił i środków, a więc na programach afiliacyjnych.

Zacznij swoją przygodę z zarabianiem w Internecie od tego…

 

 

PAWEŁ GRZECH

 

 

 

 

Scroll to Top