Trudne, ale opłacalne, czyli jak wygląda domowy biznes…

Programy partnerskie w praktyceBudowa własnego biznesu w domu, bez zrzędliwego szefa nad głową, bez ciągłego kopania dołków przez zawistnych współpracowników, bez użerania się z upartym księgowym, złośliwą kadrową i niesumienną sprzątaczką – tak, to zdecydowanie pociągająca wizja.

Jednak od wizji do realizacji jeszcze daleka droga. Budowa własnego biznesu jest przedsięwzięciem zawsze trudnym.

Nawet jeśli z daleka wydaje się, że komuś przychodzi z naturalną łatwością, to na pewno i taka osoba sukces musi okupić olbrzymią ilością wyrzeczeń i ciężkiej pracy.

 

Internet wygodnym narzędziem

Biznes w domu najczęściej upadnie, jeśli nie wykorzystasz we właściwy sposób możliwości internetu.

Globalna sieć to coś więcej, niż tylko narzędzie pracy – to kanał oddziaływania na klientów i sposób przeniesienia w wirtualną rzeczywistość problemów, których rozwiązywanie na papierze trwałoby całymi dniami.

Oczywiście trzeba umieć najpierw możliwości internetu odkryć, a następnie we właściwy sposób wykorzystać. Sprawa nie jest łatwa, tym bardziej że liczba przydatnych narzędzi jest dosyć długa.

 

Doświadczenie jest niezbędne

Zanim zaczniesz być przedsiębiorcą, musisz stać się uważnym obserwatorem. Musisz podglądać swoich klientów, monitorować ich aktywność w sieci, musisz wreszcie stworzyć portret przeciętnego klienta.

Dzięki temu będziesz mógł skuteczniej promować sprzedawane produkty. Ale na tym nie koniec – żeby sprzedać cokolwiek, musisz poznać przynajmniej kilka sposobów działania przedsiębiorców w sieci. Nie jest to znowu aż tak trudne.

Przede wszystkim musisz się rozejrzeć i znaleźć kogoś, kto podzieli się swoją wiedzą. Kiedy będziesz już mądrzejszy o kilka poradników, spotkań i wywiadów, możesz stworzyć zarys własnej strategii.

Następnie przyjdzie kolej na sprawdzenie planu w praktyce. Najlepiej robić to, podejmując się sprzedaży produktów, w które nie trzeba zbyt wiele inwestować. Rozwiązaniem są na przykład programy partnerskie – sprzedaż cudzego produktu własnej grupie klientów za określona prowizję.

Oczywiście typów programów partnerskich jest mnóstwo, na blogu tez wielokrotnie już o nich pisałem, natomiast warto, żebyś zaakceptował je jako swego rodzaju produkt testowy, na którym nauczysz się prowadzenia biznesu.

Problem nie polega bowiem na tym, że nie jesteś w stanie stworzyć własnego produktu – poradnik albo e-book możesz pewnie stworzyć w kilka dni, natomiast problematyczna może być jego sprzedaż.

 

Zgromadź własne narzędzia

Nie raz i nie dwa pisałem już o różnych narzędziach przydatnych e-przedsiębiorcom.

Nie ma sensu tego teraz powtarzać, natomiast musisz wiedzieć, że autoresponder, strona internetowa, lista mailingowa itp. to nie są wszystkie możliwości.

Polecam Ci akurat te, ponieważ ich implementacja jest względnie (podkreślam – względnie) prosta, natomiast wszystkie trzy narzędzia charakteryzują się wysoką konfigurowalnością.

Tak naprawdę jednak Twoje możliwości będą uzależnione od wyboru konkretnych rozwiązań dostępnych na rynku oraz koncepcji ich współdziałania, jako że marketing, niezależnie czego dotyczy, musi być serią działań spójnych, zbieżnych, mających ten sam cel i podobnych adresatów.

Inspiracją dla Ciebie mogą być budowane z sukcesami biznesy innych. To ważne, aby w miarę możliwości ograniczać proces nauki na własnych błędach, a nauczki wyciągać z cudzych porażek – nie powielaj błędów innych przedsiębiorców, tylko raczej stosuj te metody i techniki sprzedaży, które do tej pory były niezawodne.

Oczywiście nikt nie da gwarancji, że to, co zadziałało u tysięcy innych biznesmenów, zadziała także u Ciebie, ale pewnie rozumiesz, że w ten sposób masz większe szanse powodzenia, niż jeśli będziesz liczył na cud i doskonałe efekty zastosowania techniki, która prawie nigdy nie daje żadnych wyników.

 

Moja propozycja:

Zacznij swoją przygodę z zarabianiem w Intendencie od tego…

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top