Programy partnerskie bez pracy?

pomysł na biznes w domu przez internetJeden z najpoważniejszych błędów osób, które chcą wziąć udział w programach partnerskich to założenie, że nie trzeba będzie nic robić, żeby na koncie urosła ładna sumka…

No cóż, nie chciałbym Cię zniechęcać, ale tak się nie da, a w zasadzie najprawdopodobniej nie da się w Twoim przypadku. Zaraz wszystko Ci wyjaśnię.

 

Najpierw musisz dotrzeć do klienta…

Aby cokolwiek sprzedać, musisz dotrzeć do klienta. Nie będę teraz zbyt wiele kombinował i założę, że wystarczy, żebyś miał stronę internetową. Nawet mogą pokusić się o drugie przybliżenie i przyjąć, że Twoja strona internetowa mniej więcej odpowiada tematyce programu partnerskiego, czyli nie zamierzasz reklamować kredytów na stronie poświęconej wyborowi gitary elektrycznej.

Sęk w tym, że nawet jeśli prowadzisz witrynę poświęconą bankowości, to grono Twoich czytelników nie musi być tym samym, które jest adresatem reklam programu partnerskiego.

Taki krótki przegląd rozbieżności: w programie partnerskim promujesz grę na Forexie, ale stronę prowadzisz na temat kredytów.

Mam w takim razie do Ciebie pytanie:

Czy ludzie, którzy szukają informacji na temat chwilówek pozabankowych, mają w ogóle co inwestować?

Bo moim zdaniem skupią się oni raczej na dożyciu do pierwszego, a nie a tym, jak tu z setek zrobić miliony. Oczywiście, gdybyś zaproponował im reklamę programu partnerskiego firmy pożyczkowej, to mógłbyś liczyć na większe zainteresowanie, ale czy na pewno? To dobry moment, żeby przejść do kolejnego punktu analizy.

 

Potem go zatrzymać…

 

zarabianie w programach partnerskich

 

Ludzie uodpornili się już do pewnego stopnia na internetową reklamę. Manewr polegający na zachęcaniu do natychmiastowej decyzji przestaje działać, ponieważ odbiorcy reklamy zaczynają już rozumieć, że to tylko jeden ze sposobów wyciągnięcia od nich kasy.

I dla Ciebie, jako partnera, to kolejny powód do pracy: musisz coś klientom dać. Jeśli masz stronę o kredytach, którą zaktualizowałeś w 2012 roku, to dziś nie ma na niej dosłownie niczego przydatnego. Nikt się nie złapie na stare informacje, nawet zakładając, że program partnerski dalej funkcjonuje i produkty, które oferowałeś, wciąż pozostają w ofercie.

Stronę internetową prowadzoną dla potrzeb programów afiliacyjnych trzeba aktualizować. Nie wystarczy, że raz na miesiąc dodasz wpis na blog. Użytkownik musi mieć tam coś do załatwienia. Temu służą kalkulatory kredytowe albo porównania. Ich dokładność nie ma znaczenia dopóki klient wierzy, że mu to pomaga (aspekt etyczny takiej reklamy pominę – sam oceń, czy wprowadzanie klienta w błąd jest fair).

Jeśli myślisz, że kwadrans dziennie wystarczy, to najprawdopodobniej grubo się mylisz.

 

A na koniec zdobyć

Zanim rzeczywiście zarobisz, klient zwykle musi zrobić coś więcej, niż tylko kliknąć w reklamę: złożyć zamówienie, otworzyć konto, kupić coś w sklepie.

Często zresztą na tym się lista wymogów nie kończy. Dlatego tutaj masz znów więcej pracy – musisz pokierować swoim klientem tak, aby spełnił on wszystkie warunki, jakie są niezbędne, abyś Ty otrzymał premię.

Sposobów na to jest wiele, a to, który należy zastosować, zależy przede wszystkim od typu produktu, jaki promujesz. Nie myśl jednak, że to sprawa łatwa. Zwykle klient chce podejmować decyzje samodzielne, dlatego nie możesz po prostu napisać instrukcji – to powinno być raczej sterowanie z tylnego siedzenia.

 

Praca, praca, praca

Praca nie kończy się nigdy. W którymś momencie możesz być już tak skuteczny, że będzie trzeba wykonać jej mniej, ale pamiętaj, że cały czas musisz nadążać za potrzebami klientów, którzy będą korzystali z reklam na Twojej stronie.

Jeśli gdzieś się zagapisz, coś przeoczysz, to dochód z programu partnerskiego też się zmniejszy, dlatego w najlepszym wypadku Twoja praca będzie ograniczała się do obserwacji trendów, ale i to zajmuje pewną ilość czasu.

Nie zmienia to jednak faktu, że programy partnerskie są jedną z najlepszych metod do zarabiania w Internecie. Czytaj dalej Tutaj…

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top