Podstawowe narzędzia partnera, czyli od czego zacząć biznes w domu – Część 2.

system-partnerski-do-zarabiania-w-internecieStrona internetowa może i jest podstawowym narzędziem w programach afiliacyjnych, ale niekoniecznie musi być narzędziem najskuteczniejszym.

Warto zainteresować się możliwościami, jakie daje skorzystanie z mailingu.

Ta metoda promocji jest skuteczna, ponieważ wiadomości docierają bezpośrednio do osób nimi zainteresowanych i nie trzeba ich szukać.

Żeby jednak biznes się kręcił, potrzeba kilku, a już na pewno dwóch rzeczy: bazy adresowej i autorespondera. 

 

Baza adresowa

W jednym z artykułów pisałem już o kilku sposobach budowania i wykorzystywania bazy adresowej, teraz więc jedynie przypomnienie: jeśli się postarasz, możesz pozyskać adresy mailowe wielu osób odwiedzających Twoją witrynę.

Każdy z internautów wyrazi zgodę na otrzymywanie od Ciebie od czasu do czasu wiadomości i będzie to dla Ciebie być może początek wielkiego biznesu i wielkiego sukcesu w programach partnerskich. Zachęcenie ludzi do pozostawienia adresów nie jest wcale proste, ale jeśli skorzystasz ze wskazówek, których Ci wcześniej udzieliłem, powinno Ci się udać.

W bazie adresowej warto przechować także pewne dodatkowe informacje, np. imię internauty, jego preferencje tematyczne (będzie to wymagało stworzenia nieco bardziej skomplikowanego formularza zapisu na listę, ale da Ci możliwość filtrowania odbiorców i personalizacji wiadomości), ewentualnie inne dane, które – Twoim zdaniem – mogą pomóc Ci w przeprowadzeniu skutecznej kampanii mailingowej.

Pamiętaj, aby bazę adresową zawsze przechowywać w bezpiecznym miejscu. Powody są dwa:

  • Po pierwsze – bezpieczeństwo danych Twoich potencjalnych klientów,
  • Po drugie – możliwość odtworzenia bazy, gdyby na przykład padł serwer, na którym lista jest przechowywana.

Czasem, jeśli skorzystasz z autorespondera również do gromadzenia bazy, możesz mieć ograniczone możliwości tworzenia kopii, ale wtedy robi to za Ciebie administrator serwera autorespondera.

 

zarabianie w programach partnerskich

 

Autoresponder 

Autoresponder, czyli program automatycznie wysyłający maile, jest niezbędny z dwóch powodów.

  • Po pierwsze, nie widzę możliwości wysyłki ręcznej nawet pod 100 adresów, jeśli wiadomości mają być spersonalizowane,
  • Po drugie, nie widzę możliwości technicznej – większość dostawców usług internetowych chroni się przed powstaniem gniazd spamu i blokuje (tymczasowo lub trwale) serwery wysyłające zbyt wiele wiadomości w zbyt krótkich odstępach czasu.

Wniosek: trzeba skorzystać z usługi masowej wysyłki maili i od tego raczej uciec się nie da, tym bardziej że narzędzia autorespondera umożliwiają szybkie formatowanie wiadomości oraz jej personalizację (automatyczną zresztą, na podstawie tego, co znajduje się w bazie adresowej).

Autorespondery mają tę zaletę, że nigdy nie mylą kolejności maili – niezależnie od tego, kiedy kto się do listy dopisze, zawsze dostanie właściwą wiadomość i to w godzinie – świadomie lub nie – przez siebie wybranej.

Świadomie wtedy, kiedy dasz możliwość wyboru (to zależy od technicznych możliwości respondera), a nieświadomie wtedy, kiedy kolejna wiadomość wysyłana jest po określonym czasie, czyli, jeśli użytkownik zapisał się na listę o 3 nad ranem, to o 3 nad ranem może dostawać wiadomości.

Jeśli Twój autoresponder daje takie możliwości, to oczywiście Ty sam będziesz mógł zadeklarować, kiedy nastąpi wysyłka, to jednak szczegóły techniczne.

Mając odpowiedni autoresponder i dużą, precyzyjnie przefiltrowaną bazę adresową, możesz działać w programach partnerskich nawet bez strony internetowej, co jednak jest z kilku powodów niezalecane. O tym jednak napiszę więcej innym razem, a tymczasem życzę Ci jak najwyższych wypłat.

 

pomysł na biznes w domu według Pawła 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top