Podstawowe narzędzia partnera, czyli od czego zacząć biznes w domu. Część 1

jak zarobić w domu na programach partnerskichUczestnictwo w programie partnerskim nie wymaga ani szczególnych umiejętności, ani dużych inwestycji.

Narzędzia, które są potrzebne na start, nie należą do drogich, a jeśli zamierzasz działać jako zarejestrowana firma, to w dodatku koszt zakupu narzędzi zaliczasz do kosztów prowadzenia działalności (dotyczy to także kosztów wygenerowanych przed dniem rozpoczęcia działalności).

Rzecz jasna programy afiliacyjne wymagają działania za pośrednictwem internetu i właśnie usługi internetowe będą Ci najbardziej potrzebne.

 

________________________________________________________________________________________________________________

Tutaj znajdziesz specjalny system do zarabiania w programach partnerskich:
Więcej szczegółów tutaj >>

________________________________________________________________________________________________________________

 

Blog

Blog albo inna witryna to zwykle serce całego systemu. Musisz na samym początku przemyśleć, co chcesz dać swoim czytelnikom, czyli jakie funkcje musi mieć strona internetowa.

Jakby na to nie patrzeć, zapewne wystarczy zainstalować na serwerze (o hostingu za chwilę) WordPressa, ale to oczywiście nie jedyne wyjście. Na WP warto postawić, ponieważ system jest regularnie rozwijany, ma masę szablonów i dodatków rozszerzających funkcjonalność i – co przecież ma olbrzymie znaczenie – jest dostępny za darmo. Łatwa instalacja i konfiguracja to tylko dodatkowe zalety.

Jeśli skorzystasz z systemu innego niż WP albo Joomla! To musisz liczyć się z koniecznością zakupu szablonu.

W przypadku WP również możesz wziąć to pod uwagę (polecam płatne szablony). Zakup czegoś z repozytoriów to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, a napisanie szablonu od zera do mniej więcej od 100 do 400 złotych, w zależności od złożoności projektu.

Każdy CMS wymaga nieco innego kodowania szablonów, więc kiedy już raz się zdecydujesz, praktycznie nie ma odwrotu, bo spowodowałoby to wygenerowanie dodatkowych kosztów. Jeśli jednak mam być szczery, to na początku warto zostać przy jednym z szablonów WP. Później oczywiście możesz zmienić wygląd strony.

 

zarabianie w programach partnerskich

 

Na blogu musisz także umieścić jakąś treść, choćby opisy banków, ich produktów albo artykuły w formie poradnika dla potencjalnych klientów.

Gdzieś w tę strukturę warto wplatać kody materiałów promocyjnych. Jeśli chodzi o teksty, możesz oczywiście napisać je sam, a możesz zakupić na giełdach lub zlecić freelancerowi. Zasadniczo na początek jakieś 100-200 złotych powinno wystarczyć, ale oczywiście później też trzeba będzie zainwestować albo czas, albo pieniądze, bo statyczne strony nie są szczególnie opłacalne.

Hosting

GVO PolskaKiedy już zaprojektujesz witrynę, musisz wybrać. Osobiście odradzam Ci korzystanie z promocji takich jak „domena za darmo” albo „trzy domeny za złotówkę” – zwykle ich regulaminy wymagają przynajmniej jednokrotnego przedłużenia, które akurat u rejestratorów oferujących ceny promocyjne, do tanich nie należą.

Jeżeli Twój budżet jest bardzo napięty, kup domenę regionalną, biz.pl, albo jakąś inną z tańszych. Nie przejmuj się gadaniem „speców SEO”, że tego się nie da wypromować – da się, a wcale nie jest to trudniejsze.

Wybierając hosting, zwróć uwagę na dostępność instalatorów wybranych skryptów (np. WP). Ich brak nie jest wielkim problemem, ale obecność to już plus. Nie zamawiaj serwera z możliwościami na wyrost – jeśli trzeba będzie, firma hostingowa zawsze chętnie pozwoli Ci przejść na droższą wersję.

Na początek podstawowy serwer wystarczy. Dla ułatwienia przydałaby się nieograniczona liczba baz danych (nie będziesz ich wtedy musiał liczyć), a także dostęp anonimowy przez FTP, co da Ci przewagę, jeśli będziesz chciał umożliwić internautom pobranie zasobów ze swojego serwera bez konieczności logowania albo godzin żmudnego ustawiania różnych parametrów w panelu konta hostingowego.

Tyle, jeśli chodzi o strony internetowe dla potrzeb programów partnerskich. Reszta jest całkowicie dowolna. Oczywiście jednak na tym się cała zabawa nie kończy – o tym, jak uruchomić program partnerskich przez listę mailingową, a w zasadzie o dwóch narzędziach, które są do tego niezbędne, dowiesz się z kolejnego artykułu.

 

Dodatkowe materiały:

  

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top