Online MLM nie zawsze = marketing internetowy?!

Wielu tzw. ekspertów od MLM Online bardzo lubi uczyć wykorzystania zasad marketingu internetowego w marketingu sieciowym. Jednak tutaj pojawia się pewien problem.

online mlm a marketing internetowy

Marketing internetowy nie zawsze sprawdza się w biznesie MLM, a przynajmniej nie wszystko… Nie dasz rady wszystkiego co działa w e-marketingiu wykorzystać w MLM.

Marketing sieciowy rządzi się po prostu trochę innymi zasadami, jest tutaj po prostu inna mentalność. O wiele łatwiej jest sprzedać szkolenie niż pozyskać aktywnego partnera biznesowego do MLM.

Nie wiem czy pamiętasz, ale nie tak dawno temu był ogromny wysyp ekspertów od MLM Online. Wszyscy zakładali blogi, pisali jak to wspaniali są, jakie możliwości daje Internet i po około 6, 12 miesiącach znikali z rynku. Przestawali pisać na blogach, nagrywać filmy aż w końcu ich domeny traciły ważność a bogi po prostu przestawały istnieć.

Blog jest bardzo ważny w biznesie i moim zdaniem warto go regularnie prowadzić, jednak sam blog to w 99% przypadków za mało. Zresztą widać to po niedoszłych ekspertach, którzy pisali o tych super możliwościach 🙂

Czegoś im zabrakło…
.

Odpowiedniego systemu marketingowego ale podzielonego tak jakby na dwie części:

  • * Pierwsza część: to najlepiej sprzedaż tematycznego, dobrego ale niedrogiego szkolenia np. za 7 zł.

Co się dzieje dalej?

Po kupnie tego szkolenia Twojemu klientowi pokazuje się tzw. jednorazowa oferta (OTO) za np. 47 zł.

Co dalej?

Obojętnie czy Twój klient kupi, czy nie, teraz możesz mu pokazać OTO nr 2, czyli kolejny produkt np. za 37 zł.

Następnie przekierowujesz swojego klienta do strony z podziękowaniem. Na tej stronie pokazujesz drugą część swojego systemu marketingowego.

  • * Druga część: ta część może wyglądać dokładnie tak:

www.pawelgrzech.pl

###
Jest to tak naprawdę bardzo prosty tunel sprzedażowy, który działa praktycznie na autopilocie. Ustawiasz to wszystko raz i później tylko doglądasz czy wszystko działa i ewentualnie dajesz kilka poprawek.

W pierwszej część nie mówisz jeszcze ani słowa o swoim biznesie MLM, a w drugiej części dopiero od pewnego momentu.

Jest to oczywiście duży skrót, ponieważ nie jestem wstanie omówić wszystkiego w jednym mailu, ale tak mniej więcej powinien wyglądać proces budowy biznesu

MLM za pomocą Internetu.

Zarabiasz tutaj pieniądze jeszcze zanim pokażesz komukolwiek swój biznes MLM.

W tym roku już raczej nie dam rady, bo mam miesięczne opóźnienie w pracy (choroby i awarie), ale od stycznia już prawdopodobnie pokażę jak budować lejki sprzedażowe pod MLM. Wtedy marketing internetowy zadziała.

Tym czasem sprawdź sobie jak działa ta wersja systemu:

www.pawelgrzech.pl

.
Zobaczysz, może to akurat też coś dla Ciebie?

Paweł Grzech

.

.

.

Scroll to Top