Jak Nawiązać Kontakt z Czytelnikiem Na Liście Kontaktów…

Email marketing i relacje z listą kontaktówCzęsto ze zdumieniem patrzę, że są takie osoby, dla których liczy się tylko i wyłącznie to, jak zarabiać za na liście kontaktów, a nie to, jakie relacje z tą listą się posiada.

A przecież jedno wynika z drugiego!

Nie ma szans, by zarabiać za pomocą newslettera, jeśli nie uda Ci się zbudować dobrej relacji z Czytelnikiem.

To właśnie od tego trzeba zacząć, zanim w ogóle zaczniemy myśleć o jakimkolwiek zarabianiu na owej liście. Z tego właśnie powodu niniejszy artykuł jest o tym, jak nawiązywać kontakt z Czytelnikiem.

Podstawową rzeczą (jeśli śledzisz artykuły na tej stronie to pewnie już o tym wiesz) jest budowanie relacji z Czytelnikiem. Pod tym stwierdzeniem kryją się określone działania, jakie należy wykonać, aby ową relację zbudować.

Przede wszystkim musisz zdobyć zaufanie Czytelnika…

Musi on być pewnym, że warto czytać Twoje maile.

Możesz to uzyskać tylko w jeden sposób – wysyłać naprawdę wartościową treść. Oferuj dobry kontent za darmo.

Jeśli będziesz to robił systematycznie – Czytelnicy zaczną kojarzyć Twoje nazwisko z wysoką jakością. Jeśli przyzwyczaisz ich do dobrej treści – wzrośnie także otwieralność Twoich maili. Nie będziesz musiał na siłę szukać ciekawych tytułów maili – będą otwierali wiadomości tylko dlatego, że są właśnie od Ciebie.

Musisz jednak od samego początku pokazywać, że jeśli już o czymś piszesz – to jest to ważna sprawa, a jeśli coś promujesz – ma to wysoką jakość. Takim zachowaniem zdobywasz nie tylko zaufanie – dzięki temu będziesz kojarzony z dobrą jakością, a to w przyszłości przełoży się na Twoje zarobki.

Jednak oczywiście sprawa budowania relacji z Czytelnikami nie może być tak łatwa, by polegała tylko na wykonaniu jednej prostej czynności. Jeśli zależy Ci na lepszym kontakcie z Czytelnikami – musisz jeszcze nieco popracować.

Warto jest zachęcać Subskrybentów do kontaktu…

Możesz zadawać pytania w mailach, wysyłać ankiety lub ogłaszać konkursy – wszystko, co sprawi, aby Czytelnik odpowiedział na Twojego maila.

Oczywiście – jeśli zachęciłeś do kontaktu – Twoim obowiązkiem jest odpowiedzieć na każdego maila, którego dostaniesz w odpowiedzi na Twój „apel” o kontakt.

Może się także zdarzyć i tak, że będziesz otrzymywał maile od Czytelników nawet wtedy, gdy nie będziesz do tego bezpośrednio nakłaniał.

Jednak nawet wtedy – zawsze odpowiadaj na maile. To sprawi, że będziesz wiarygodny w oczach swoich Czytelników, a to właśnie wiarygodność jest najmocniejszym spoiwem relacji z Twoją listą.

Tak więc zawsze pomagaj swoim Subskrybentom i ciesz się zawsze wtedy, gdy będą oni pisali do Ciebie z własnej inicjatywy – to będzie dla Ciebie jasny znak, że piszesz dobre maile. To jest również znak, że Czytelnik widzi w Tobie godną zaufania osobę, a nie robota, który za wszelką siłę próbuje na nim zarobić.

To wszystko razem wzięte daje Ci ogromne szansę na sukces w email marketingu.

 

 

pg-pomysl-na-biznes-w-domu

 

 

 

 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Nowy Sposób Zarabiania:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top