Jaki jest jeden z największych problemów pojawiających się przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej?
Brak kapitału….
Sęk w tym, że bez wkładu własnego w ogóle trudno jest rozpocząć działalność, a tu już na początku trzeba szukać dodatkowych oszczędności. Ameryki nie odkryję, jeśli stwierdzę, że w związku z tym warto rozpocząć od budowy biznesu w domu.
Tniemy koszty
Biznes w domu to teoretycznie spore oszczędności: brak opłat za wynajem dodatkowego lokalu, niskie koszty eksploatacyjne, zerowe wydatki na dojazdy do biura.
Nie ma oczywiście nic za darmo – tylko wybrane pomysły na biznes nadają się do realizacji we własnym M. Na szczęście dziś zdecydowaną większość pomysłów można z mniejszym lub większym wysiłkiem zmodyfikować tak, aby stworzyć e-usługę, a i pomysłów na e-biznes jako taki jest już sporo.
Gdzie jest granica cięcia kosztów?
Problem polega oczywiście na tym, że w pewnych przypadkach firma w domu nie przyniesie tak dużych zysków, jakie mogłaby przynieść w biurze. To oczywiście realny problem, natomiast wtedy warto zainteresować się dywersyfikacją (pionową albo poziomą, to już zależy tylko od Ciebie).
Taka dywersyfikacja może iść na przykład w stronę programów partnerskich, o których przeczytasz jeszcze wiele razy. Pamiętaj, że prowadzenie firmy w domu to oszczędności, ale nigdy aż tak pokaźne, jak się zwykle wydaje – po drodze pojawiają się różne potrzeby, które trzeba zaspokoić, więc umówmy się: oszczędzić możesz mniej więcej połowę tego, co trzeba byłoby zapłacić za wynajem biura.
Magia księgowości
Dzięki prowadzeniu firmy w domu możesz płacić mniej za mieszkanie. Zakładam przy tym, że masz działalność gospodarczą, jesteś zarejestrowany jako płatnik VAT, a z podatku dochodowego rozliczasz się na zasadach ogólnych. Prowadząc firmę w domu, możesz przede wszystkim pewne wydatki automatycznie (w całości lub części) wliczyć do kosztów prowadzenia działalności, obniżając w ten sposób albo należny podatek VAT, albo należny podatek dochodowy (albo jedno i drugie).
To wymaga konsultacji z biurem rachunkowym, więc dłużej się nie będę zajmował tym problemem, ale wiedz, że taka możliwość jest zawsze.
Czy program partnerski to biznes?
Wiele osób śmieje się, kiedy proponuję im biznes w formie prowadzenia działania w programach partnerskich. Właściwie to powinienem się cieszyć, bo to zawsze mniejsza konkurencja, ale pokuszę się o słowo wyjaśnienia.
Obecne programy partnerskie to bardzo rozbudowane maszynki do robienia pieniędzy. Na dobrą sprawę nawet nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej, ale to się opłaca. Działając w programach partnerskich, z pewnością możesz prowadzić swój biznes w domu – nie musisz spotykać się bezpośrednio z klientami, nie jest to żaden szemrany marketing wielopoziomowy, w którym musiałbyś uganiać się za klientami.
W tym przypadku to klienci znajdą Twoją stronę internetową, a ty możesz pracować równie dobrze na Malediwach albo w Tajlandii. Zostajesz panem własnego czasu, nikt też nie czepia się, że spóźniłeś się o pięć minut do pracy.
Czego potrzebujesz do prowadzenia biznesu w domu?
Biznes w domu to także pewne wydatki i pewne potrzeby. Żeby dobrze Ci się pracowało, musisz mieć odpowiednio urządzone stanowisko pracy. To ważne, ponieważ od tego zależy także Twoja efektywność – szefowanie jest przyjemne, ale przecież bez pracy się nie obejdzie!
Jak przygotować takie stanowisko, na którym będziesz sam sobie królem i szefem w programach partnerskich? Ponieważ temat jest dość rozbudowany, poświęcę mu całą kolejną część cyklu. Już teraz zapraszam do lektury.
Jeśli chcesz zobaczyć jak zbudować DOCHODOWY biznes online, stworzyć kilka różnych źródeł dochodów i robić to w zabawny i konkretny sposób, to kliknij teraz w poniższy link. Porozmawiamy i zobaczysz co i jak:
KLIKNIJ TUTAJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY