9 Metod Promocji Bloga…

Postanowiłeś pisać swojego bloga – super. Zainstalowałeś go na serwerze, piszesz artykuły, ale nie masz odwiedzających ? To problem początkujących blogerów.

promocja bloga w internecieJak pozyskać odwiedzających na swoim blogu ? Na to pytanie uzyskasz odpowiedź w tym artykule.

Wiele osób uważa, że samo uruchomienie bloga już będzie wiązało się z dużą oglądalnością. Ale przecież mało kto wie, że właśnie zacząłeś pisać. Musisz poinformować ich o tym.

Tutaj zamieszczam listę 9 sposobów jak poinformować świat o blogu i pozyskać linki do niego…
.

1) Umieszczaj swojego bloga w katalogach.

Jest to jeden z podstawowych zabiegów aby pozyskać linki do swojego bloga/strony. Najlepiej wybierać katalogi powiązane tematycznie tzn. jeśli Twój blog jest na temat wędkarstwa to nie wrzucaj go do katalogu o tematyce zdrowia. Jest bardzo dużo katalogów ogólnych tematycznie – do takich jak najbardziej warto dodać wpis. Katalogi podzielone są na płatne i darmowe.

Do jakich dodawać wpis ?

Płatne są z reguły lepsze, ponieważ są dobrze prowadzone, moderowane i właściciel dba o to aby nie była to farma linków. Nie znaczy to, że te darmowe to zło. Należy tylko pamiętać, aby nie wrzucać wpisu do każdego darmowego katalogu tylko wybierać te jakościowe czyli moderowane. Ale wybieraj tylko te katalogi, które nie mają długiej kolejki oczekiwania, mam tutaj na myśli taką sytuację:

 

Podejrzewam, że właściciel katalogu zaprzestał go prowadzić. Twój wpis może kiedyś się ukaże i zdobędziesz link, ale na pewno długo na to poczekasz.

Początkujący blogerzy popełniają jeden poważny błąd. Zaczynają dodawać wpisy do bardzo dużej ilości katalogów już od pierwszego dnia. Przez co mogą sporo stracić, ponieważ młody blog musi zdobywać linki pomału, czyli naturalnie w oczach google. Dlatego zalecane jest dodawanie do 4-5 katalogów dziennie i pomału budować pozycję (choć tutaj też są różne szkoły).

Przy wyborze katalogu należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy jednak jest to tak rozległy temat, że zostanie opisany w jednym z kolejnych artykułów.

Dzisiaj możesz dodać swój blog np. do tych katalogów:

 

2) Napisz artykuł i dodaj do Presell Pages (czyli precli).

Może najpierw małe wyjaśnienie co to są precle. Są to specjalne strony, na których można publikować swoje artykuły, w treści których dodajemy linki do swoich stron. Zazwyczaj pisze się artykuł o swojej firmie, produkcie aby go zareklamować, ale można oczywiście napisać artykuł (ze swojej tematyki /niszy) ogólny i wstawić odnośniki do swojego bloga.

Wstawianie odnośników powoduje również to, ze możemy pozycjonować swojego bloga na daną frazę/słowo kluczowe. Nie należy jednak przesadzać z dużą ilością wstawionych anchorów. Zwykle dodaje się do 3 takich odnośników. Chyba, że dany precel ma inny regulamin.

Nasz artykuł musi być odpowiednio długi, dlatego należy przeczytać regulamin strony.

Tak jak w przypadku katalogów warto dodawać do moderowanych precli. Mamy wtedy pewność, że taka strona jest dobrej jakości i nie jest farmą linków.

Tutaj przykład takiego precla gdzie możemy umieścić artykuł i zobaczyć jak to wygląda:

http://toppresellpages.pl/

 

3) Zostawiaj komentarze.

Darmowym sposobem na pozyskiwanie linków jest komentowanie blogów niszowych czyli takich, które są powiązane z tematyką naszego bloga. Oczywiście nasze komentarze powinny być wartościowe, a nie typu „fajny artykuł”.

W formularzach mamy możliwość wpisania nie tylko swojego imienia i nazwiska (co polecam używać, a nie swoje nicki/loginy) możemy podać również swoją stronę internetową/bloga. Dodatkowo dzięki temu budujemy swoją markę i wizerunek eksperta.

 

4) Udzielaj się na forach internetowych.

Może najpierw zadam pytanie – ile z was udziela się na forach ?

Kolejny darmowy sposób to właśnie fora internetowe. Zainteresuj się forami z Twojej tematyki, zarejestruj się i pisz. Nie dość, że budujesz swój wizerunek i możesz uzyskać status eksperta to dodatkowo w sygnaturze/stropce możesz (zazwyczaj) umieścić link do swojej strony. Warto też umieścić link w swoim profilu (wiele for daje taką możliwość).

Odpowiadaj na pytania użytkowników oraz sam twórz ciekawe tematy.

 

5) Zakup linków i wymiana.

Możesz kupić linki na innych stronach lub zaproponować właścicielowi wymianę. Pamiętaj jednak aby to były strony powiązane tematycznie.

 

6) Media społecznościowe.

Dzielenie się swoimi np. artykułami na social mediach może być dobrym sposobem promowania bloga. Jeśli piszesz ciekawe artykuły to publikuj linki do nich na swoim profilu, a potem być może ktoś udostępni Twój link dalej.

 

7) Pisz artykuły do przedruku.

Wykorzystaj takie serwisy jak np.:

Jest to bardzo ciekawa opcja pokazania się innym i pozyskania linka. Ostatnio mnie to bardzo zaciekawiło i sama zamierzam wykorzystać te 3 serwisy.

Tutaj przykład Pawła Grzecha i jego konta na artelis.pl

Jak najłatwiej to zrobić. Masz artykuł na swojej stronie, przeredaguj go i umieść w serwisach do przedruku. W stopce podajesz link do oryginalnego wpisu (czyli Twojego).

Nie dość, że pozyskujesz linki do dodatkowo tworzysz sobie markę eksperta. Ludzie czytają Twoje artykuły i na pewno odwiedzą stronę autora.

 

8) Pisz artykuły gościnnie.

Zaproponuj komuś z Twojej niszy, że napiszesz artykuł na jego bloga. W zamian poproś o umieszczenie link do Twojej strony.

 

9) Twórz swoje kampanie bookmarkingowe.

Promuj swoje artykuły na takich stronach jak

Rób to wybiórczo tzn. dzisiaj wykop kilka ciekawych artykułów, za kilka dni znowu. Aby łatwiej Ci było dodawać swoje wpisy do tych serwisów warto zainstalować wtyczkę SOCIABLE POLSKA EDYCJA. Instalacją tej wtyczki również zajmiemy się w jednym z kolejnych artykułów.

Na pewno to nie jest idealna lista i znasz jeszcze wiele innych sposobów jak promować swój blog w sieci. Jeśli tak to chętnie wysłuchamy jak Ty to robisz. Pozostaw komentarz.

Mam nadzieję, że nie zanudziłeś/aś się tym wpisem bo wyszedł on dość długi i znajdziesz swój sposób na promowanie bloga i swojej osoby.

 

 


Zobacz jak działa model biznesu, który jest stabilny i dochodowy…

Kliknij tutaj i poznaj szczegóły >>>

 

 

Scroll to Top