5 Prostych sposobów, które poprawią Twoje wyniki w programach partnerskich. Część 1 z 2.

jakzarabiacnaprogramachpartnerskichDziałanie w programach partnerskich wymaga odrobiny sprytu. Nie Ty jeden starasz się o względy klienta, więc warto pogłówkować chwilę nad oryginalnymi sposobami zachęcania do kliknięcia banera reklamowego.

W tym artykule chciałbym przedstawić Ci 5 najprostszych sposobów, które możesz wykorzystać od razu lub zmodyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami.

 

Nie przesadzaj z ilością materiałów…

Bardzo prawdopodobne, że jesteś uczestnikiem kilku różnych programów partnerskich o podobnej tematyce. Ustalmy dla precyzji wywodu, że będą to programy prowadzone przez banki.

W takim przypadku, nawet jeśli chcesz wszystkie oferty promować na swojej stronie, to nie powinieneś tego robić w tym samym miejscu. Zamiast więc tworzyć podstronę „partnerzy serwisu” albo umieszczać wszystkie banery partnerskie na stronie głównej, utwórz dla każdego z polecanych banków własną podstronę i nie mieszaj ofert ze sobą.

Ważne też jest, żeby materiały, które udostępniasz, były umieszczone na stronie odpowiednio długo lub nawet na stałe. Nie ma większego sensu zmieniać banera co tydzień, bo internauci od tego mogą dostać najwyżej oczopląsu. Wybierz najładniejszy wzór z galerii organizatora programu i zarabiaj przez jeden dobrze umieszczony baner przez cały czas.

Czy będzie błędem, jeśli Twoja witryna będzie służyła w zasadzie wyłącznie oferowaniu usług partnerów? Zasadniczo nie, o ile odpowiednio to rozegrasz – strona nie powinna składać się z samych materiałów partnerskich.

Ile może ich być?

To już zależy wyłącznie od Ciebie. Spróbuj postawić się na miejscu klienta i ocenić, ile reklamy może być zaprezentowane pomiędzy informacjami o charakterze neutralnym.

 

Kieruj się potrzebami klienta…

Klient nie będzie klikał w materiały promocyjne, żeby zrobić Ci przyjemność. Musi mieć w tym określony cel. Sprowadza się to do tego, że musisz rozpoznać jego potrzeby. Wielu uczestników programów partnerskich ma niezbyt wysokie dochody, ponieważ reklamuje niewłaściwe produkty.

W przykładzie z bankami błędne działanie może wyglądać choćby tak: prowadzisz stronę na temat finansów osobistych, ale odbiorcami są przede wszystkim ludzie młodzi, np. w wieku do 21 lat. Dostosowujesz do nich zarówno styl artykułów, jak również opisujesz produkty, z których mogą oni skorzystać. Jeśli na takiej stronie będziesz promował kredyt, to Twój zwrot z inwestycji nie będzie duży.

Dlaczego?

Dlatego, że większość Twoich czytelników nigdy nie dostanie kredytu – w tej grupie wiekowej mało kto ma odpowiednią historię i wysoką wiarygodność. Jasne, za polecenie kredytu Twoja prowizja jest wyższa, ale czy uzbierasz równie dużą kwotę, jak za większą ilość poleceń konta osobistego, które może założyć każdy, a które ludzie młodzi dodatkowo jeszcze często zmieniają?

Jeśli właściwie rozpoznasz potrzeby (i możliwości) klienta, będziesz w stanie odpowiednio dobrać program partnerski i reklamowane w jego ramach produkty, a także materiały promocyjne. Nie kieruj się więc wyłącznie wysokością prowizji, bo to Ci nic nie da.

 

Dawaj coś swoim klientom…

W pewnych strategiach istotne jest, aby klient przemyślał swoją decyzję – tak jest choćby w przypadku programów afiliacyjnych banków. Decyzja o założeniu konta czy zaciągnięcia kredyt nie jest podejmowana szybko, dlatego musisz wesprzeć w tym czasie swoich klientów.

Krótki e-book na temat wyboru produktu albo zestawienie dostępnych ofert to coś, co pokaże Twoim klientom, że usługi, które reklamujesz, naprawdę są godne uwagi. Nawiasem mówiąc, w plikach PDF można umieszczać także materiały podlinkowane, więc możesz to podwójnie wykorzystać.

Wiem, że obiecałem Ci 5 sposobów. To dopiero 3, ale spokojnie – o kolejnych dowiesz się z następnego artykułu, do którego lektury zapraszam już teraz, życząc jednocześnie jak największych zysków:

Przejdź Dalej – Cz.2>>

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top