Sposób na prezentację biznesu MLM

Kto tego nie zna:

Prezentacje w domach lub biurach, czasem jakieś większe konferencje, kameralne kawiarnie albo nawet spotkanie w pociągu. Zgoda – mają one swoje zalety, ot choćby tę, że pozwalają na bezpośredni kontakt z potencjalnymi zainteresowanymi.

Wad jednak też wcale nie brakuje: to dość droga forma prezentacji, jeśli wziąć pod uwagę, że w większości przypadków spotkanie odbywa się jako jeden na jeden, a pojawiają się też koszty dodatkowe: dojazd, organizacja, koszty straconego czasu.

Może rzucić to wszystko i wyjechać w internety?

Internetowe prezentacje biznesu MLM nie są wciąż popularne. To dobry znak – jest to potencjalnie całkiem spora nisza, w której na razie nie ma tłoku, a więc łatwo wygrać.

Ilość narzędzi, które pozwalają na zaaranżowanie internetowego spotkania z prezentacją jest olbrzymia, a najpowszechniej używany jest na pewno Skype. Można jednak urządzić również audycję Live na YouTube albo Facebooku, który od niedawna udostępnia funkcję relacji na żywo.

Komunikowanie się w ten sposób pozwala na wyeliminowanie kilku najpowszechniejszych wad klasycznych prezentacji: nie muszą to być spotkania jeden na jeden, ale każdy z uczestników jest w dużej mierze anonimowy dla pozostałych.

Poza tym, koszty organizacji prezentacji są niskie, tym bardziej że nawet darmowe oprogramowanie pozwala na to, aby smartfon, nawet dość wiekowy, zamienić w niezłą kamerę internetową.

Takie prezentacje są też „trwalsze”: jeśli któryś z uczestników nie będzie mógł uczestniczyć w prezentacji do końca, to może ją później dowolnie odtworzyć albo zgrać na nośnik. Często też w tej formie łatwiej jest „przemycić” dane kontaktowe, które pozwalają na odnowienie relacji w dowolnym momencie.

Nie ma róży bez kolców

Choć oczywiście taka internetowa prezentacja biznesu MLM znosi wiele ograniczeń charakterystycznych dla prezentacji klasycznych, to jednak wprowadza kilka własnych. Jest się zależnym od techniki, a to problem dość ogólny: nie wystarczy szybkie łącze do transmisji obrazu: uczestnicy po drugiej stronie muszą mieć odpowiednio szybkie połączenie, żeby naprawdę był to pokaz na żywo.

Po drugie – jest się zależnym od oprogramowania, nad którym się nie ma kontroli. Wielu potencjalnych użytkowników nie ufa Skype, wierząc, że rozmowa jest podsłuchiwana przez Microsoft albo zbierane są jakieś inne dane.

Z takimi uprzedzeniami nie zawsze jest jak walczyć i na pewno są osoby, którym taki „pół-bezpośredni” kontakt po prostu nie odpowiada, więc nie da się tak do nich dotrzeć.

Trzeba jednak ocenić to przez pryzmat własnego biznesu – czasem przeniesienie się z prezentacjami MLM do internetu to rozwiązanie idealne, a czasem wręcz fatalne. Najczęściej można je jednak połączyć z klasycznymi metodami, budując prawdziwy kombajn do tworzenia struktury i zwiększania sprzedaży.

Umiejętność wyczucia, kiedy można, a kiedy nie, korzystać z nowoczesnych form prezentacji biznesu MLM, przychodzi z czasem.

Trzeba dobrać kanał i sposób komunikacji do produktu, marki i upodobań własnych oraz odbiorcy, trzeba często samodzielnie zbudować pewne istotne elementy prezentacji, których nie da się w prosty sposób przenieść z reala, ale to wszystko jest do zrobienia.

Do usłyszenia,
Paweł Grzech

 


Specjalna Aplikacja Systemowa do budoway Biznesu MLM przez Internet.

Blog Pawła Grzecha – Dlaczego Marketing Sieciowy…

Facebook – Facebook.com/pawelgrzech

Instagram – Instagram.com/pawelgrzech

Lubisz wideo ? Sprawdź mój kanał YouTube – więcej wiedzy na temat
budowy Biznesu MLM z wykorzystaniem Internetu…


 

.

.

.

Scroll to Top