Jak Zacząć w Marketingu Sieciowym - 12 Kampanii Do Promocji Biznesu MLM w Internecie

To jest właśnie ten czas, gdy opowiem Ci o marketingu sieciowym i o tym jak promować swój biznes sieciowy za pomocą Internetu…

.
Będzie się działo, bo ten artykuł i triki marketingowe, które tutaj znajdziesz to POTĘŻNA broń, którą możesz wykorzystać w swoim biznesie.

rozmawiajizarabiajwmlm

Dokładnie tak się stanie.

Dowiesz się bardzo dużo sekretnych trików związanych z działalnością promocyjną biznesu MLM, jednak ta historia nie tak się zaczyna…

Oglądałeś kiedyś film The Hobbit?

Mówię o wysokobudżetowej wersji J.R.R. Petera Jacksona. Klasyczna opowieść Tolkiena Hobbit.

To przygodowa trylogia fantasy i jeśli lubisz takie rzeczy to sprawdź, bo jest całkiem fajna, ale nie w tym rzecz…

W pierwszym filmie z tej trylogii jest specjalna część, która naprawdę uosabia to, co zamierzamy zrobić ze szkoleniem, które właśnie przerabiasz.

Zbliża się początek, gdy nasz nieprawdopodobny bohater Bilbo Baggins wciąż siedzi wygodnie we własnym salonie rozmawiając z zaniedbanym, psotnym, ale mądrym starym czarodziejem, Gandalfem Szarym…

Bilbo rozważa nadchodzącą przygodę.

Oto jak przebiegła ta rozmowa:

 • Gandalf: Kiedy wrócisz, będziesz miał do opowiedzenia jedną
  lub dwie historie.
 • Bilbo: Czy możesz obiecać, że wrócę?
 • Gandalf: Nie… ale jeśli to zrobisz… nie będziesz taki sam.

To był fantastyczny sposób, aby naprawdę rozpocząć tę przygodę i wiesz, czuję to samo w odniesieniu do szkolenia, które właśnie mamy zamiar rozpocząć.
.

Chcę z Tobą porozmawiać o marketingu sieciowym.

.
Nie zamierzam marnować czasu na opowiadanie, jaki jest to wspaniały sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie lub jak jest to przyjazne dla początkujących. Pewnie już nie raz o tym słyszałeś…

Mam inny, moim zdaniem ważniejszy temat, o którym chcę z Tobą teraz porozmawiać…

Sztuka promowania cudzego produktu (a jest to sztuka i warto zdawać sobie z tego sprawę) sprowadza się do kilku rzeczy, jeśli chcesz odnieść sukces (marketing sieciowy jest bardzo podobny do programów partnerskich).

 • NR 1) Potrzebujesz ludzi, którym zależy na tym, co masz do powiedzenia. Czyli głodny lub otwarty i zainteresowany rynek.
  .
 • NR 2) Potrzebujesz sposobu na śledzenie swoich wysiłków. Wszystkie linki partnerskie muszą być śledzone, abyś mógł zobaczyć, gdzie Twój czas i wysiłek przynosi efekty.
  .
 • NR 3) I to jest najważniejsza rzecz, potrzebujesz wielu perspektyw/punktów odniesienia, aby przekonać drugą osobę do kupna produktu lub dołączenia do Twojego biznesu.

Znalezienie rynku? Znalezienie osób, którym zależy na konkretnym temacie?

Cóż, to nie jest zbyt trudne. W dzisiejszych czasach już prawie każdy rynek ma swoją reprezentację na Facebooku, YouTube, Instagram i setkach miejsc pomiędzy.

Śledzenie wyników? Ponownie, nie jest trudno znaleźć rozwiązanie do śledzenia linków partnerskich.

Istnieje wiele opcji zarówno darmowych jak i płatnych. Szybkie wyszukiwanie w Google zapewni Ci wiele alternatyw.

Nie, to szkolenie skupi się akurat na najważniejszej części ze świata marketingu sieciowego.

Różne sposoby promocji…

Mówię o aspektach marketingowych. Czyli sposób przekazywania informacji o Twojej ofercie potencjalnym klientom i współpracownikom.

Na przykład gdybym chciał Ci sprzedać widelec do zjedzenia obiadu, mógłbym powiedzieć:

Punkt 1) Widelec jest optymalnym narzędziem do jedzenia. Potrafi prawie wszystko, co łyżka i wiele rzeczy, których łyżka nie może zrobić. Z tego powodu nierozsądne byłoby nie używanie go podczas jedzenia.

Teraz mogę opowiadać o funkcjach i zaletach widelca i byłoby świetnie. Przekonałoby to pewnie kilka osób do zakupu zestawu widelców…

Jednak to trochę za mało…

To była łatwa sprzedaż. To były osoby, które już wiedziały, że potrzebują widelca, a ja po prostu znalazłem się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, a oni kupili.

To świetny sposób. Bezpośrednio i do rzeczy… ale jest to także nadużywane. Dlatego takie rozwiązanie jest dobre, ale tylko na jedną wiadomości e-mail, na pojedynczy post na Facebooku itp.

Co się stanie, gdy będziesz chciał publikować o tym widelcu codziennie przez tydzień?

Czy ludzie nie znudzą się słuchaniem o funkcjach i zaletach widelca?

Oczywiście, że się znudzą i przestaną Cię obserwować. Chyba że…

Przelejesz mi na konto 1000 zł, a ja dam Ci gotowe rozwiązania!

Żarcik 😉

Musisz po prostu znaleźć nowe sposoby mówienia o widelcu. W tym miejscu wkraczają różne perspektywy/odniesienia marketingowe.

Co, jeśli w naszej kolejnej wiadomości nie będziemy mówić o funkcjach i zaletach „widelca”, ale zamiast tego opowiemy historię…

Opowieść dotyczyłaby osoby, która wynalazła widelec i pokrótce szczegółowo opisała pochodzenie, jak ta rzecz powstała.

Oczywiście oferujemy link do zakupu widelca, ponieważ rozmawialiśmy o próbach i utrapieniach wynalazcy.

A następnego dnia moglibyśmy wrócić i porozmawiać o jakimś słynnym filmie, który miał bardzo zabawną scenę z użyciem widelca. Ponownie, link do zakupu widelca będzie dołączony do tego wpisu.

Następnego dnia używamy innego punktu odniesienia, więc trwa to tyle dni ile chcemy promować ten produkt…

To, co tutaj robisz, to tworzenie argumentów przemawiających za danym produktem. Wszystkie te punkty łączą się tworząc silną autostradę, która prowadzi z powrotem do produktu, który chcesz sprzedać.

To wiele wiadomości i wiele punktów ekspozycji…

To recepta na sukces w promocji różnych produktów online również Biznesu MLM.

Mając do dyspozycji mnóstwo marketingowych punktów odniesienia możesz skutecznie sprzedawać praktycznie wszystko… To samo tyczy się promocji biznesu sieciowego.

Powstaje, więc pytanie, czym są te „punkty marketingowe”? Ile ich jest i jak mogę się ich nauczyć, aby również skutecznie promować swój biznes w Internecie?

Właśnie o tym porozmawiamy w dalszej części tego szkolenia…

Różne punkty odniesienia do promocji produktów i biznesu online.

Można tego używać w e-mail marketingu, w postach w mediach społecznościowych, w postach na blogu, w podcastach, w filmach na YouTube, itp., itd.

Ten artykuł może być jedną z najważniejszych rzeczy, jaką kiedykolwiek przeczytałeś, więc pamiętaj, aby czytać dokładnie a nawet wydrukuj, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ będziesz do tego wracać…
.

rozmawiajizarabiajwmlm

.

KAMPANIA 1.
To najbrzydsza oferta, jaką kiedykolwiek widziałem!

.

Na początku powiedziałem Ci, że zamierzamy zagłębić się w cudowny świat marketingowych trików, perspektyw i odnośników.

Uważam, że skuteczne podejście do marketingu jest największym pojedynczym czynnikiem, jeśli chodzi o rekrutację większej ilości osób w Twoim Biznesie MLM.

Mało tego, jeśli dobrze wykonujesz swój marketing to zaczynasz przyciągać coraz to większą uwagę rynku, a to przekłada się na większą ilość klientów i współpracowników.

Pierwszy trik marketingowy nazywa się „Zniewaga” i jest wysoce sprzeczny z intuicją.

To znaczy – na pierwszy rzut oka nie wydaje się, że dana strategia/narzędzie/strona powinna działać, ale w rzeczywistości działa jak rakieta na PETARDZIE!

Wiem, że „rakieta na petardzie” nie ma za wielkiego sensu, ale ogólnie chodzi o to, że działa dobrze 😉

W przypadku „Zniewagi” wybierasz w promowanym produkcie lub biznesie coś, co jest praktycznie bez znaczenia dla Twojego odbiorcy.

Może to być np. brzydka strona ofertowa, brzydkie slajdy na prezentacji lub dziwna nazwa produktu. Być może jest to prezentacja wideo, a prezenter mówi dość monotonnym głosem.

Musisz skupić się na czymś, co naprawdę nie będzie miało większego znaczenia dla Twoich klientów.

Następnie poświęć większość swojego przekazu na czepianie się tej jednej szczególnej rzeczy dotyczącej promowanego produktu lub biznesu (ale w rzeczywistości nieistotnej dla rozmówcy).

Jeśli jest to na przykład nazwa produktu możesz zacząć swoją wiadomość od powiedzenia „to najgorsza nazwa produktu, jaką kiedykolwiek widziałem…”

Możesz szczegółowo opisać, dlaczego według Ciebie ta nazwa jest kompletnie nietrafiona.

Możesz wypowiadać się na temat tego, co składa się na dobrą nazwę produktu i dlaczego ta konkretna nazwa jest tego przeciwieństwem.

Ludzi przyciągają negatywne wiadomości, a kiedy zobaczą tę pierwszą linijkę będą chcieli przeczytać, co masz do powiedzenia. Nie powstrzymuj się tutaj, możesz przez chwilę naprawdę ocierać się o zniewagę.

W końcu przecież zwróciłeś uwagę ludzi obiecując im odrobinę negatywnych wiadomości, więc nie bój się tego zrealizować.

Ty po prostu czułeś, że Twoim obowiązkiem jest opowiedzenie ludziom o tym produkcie.

Dosłownie MUSIAŁEŚ o tym mówić, chociaż sprawia Ci to ból.

Powodem jest to, że ten produkt naprawdę działa a Ty obiecałeś sobie, że powiadomisz ludzi, gdy znajdziesz świetne produkty, które faktycznie robią to, co mówią, że robią.

Mimo tego, że tak bardzo nienawidzić strony ofertowej lub uważasz, że nazwa jest prawdopodobnie najgorszą w historii nazw produktów, MUSISZ o tym powiedzieć ludziom, ponieważ to działa naprawdę BARDZO dobrze.
.

Tego typu „zniewaga” działa z kilku powodów:

 • Nr jeden) Przyciąga uwagę ludzi obietnicą negatywnych wiadomości. Wszystkich pociąga odrobina negatywności. To tak, jakby było to wpisane w nasze DNA. Nic na to nie poradzimy.
  .
 • Nr dwa) Rzecz, o którą się czepiasz nie będzie miała większego znaczenia dla klientów. Klientów nie obchodzi brzydka strona sprzedażowa ani zła nazwa produktu.
  .
  Tym, na czym naprawdę zależy klientom jest to, że produkt, który zamierzają kupić faktycznie działa i zapewnia im oczekiwane rezultaty.
  .
 • Nr trzy) Ten marketingowy trik działa również dlatego, ponieważ na poziomie podświadomości wszyscy kibicujemy słabszym, a kiedy zaczynasz się z kogoś wyśmiewać umieszczasz go trochę w tej roli.

Więc kiedy używasz „Zniewagi” po prostu upewnij się, że „czepiasz się” czegoś nieistotnego i podkreślasz fakt, że MUSISZ rozmawiać o tym produkcie nawet, jeśli sprawia Ci to ból…

…Ponieważ ten produkt faktycznie działa i dostarcza dokładnie takich rezultatów, o jakich mówi strona sprzedażowa lub osoba, która prezentuje dany produkt lub biznes.

Jest to bardzo skuteczny trik marketingowy, ponieważ jest sprzeczny z tym, czego spodziewa się Twój odbiorca i służy, jako przerwanie wzorca.

Jeśli nie wiesz, co to znaczy przerwanie wzorca…

„Sposób na zmianę stanu psychicznego, emocjonalnego lub behawioralnego osoby, aby przełamać jej typowe nawyki”.

Krótko mówiąc, aby zwrócić na siebie uwagę.

.
Ważne jest to, aby nie nadużywać tej techniki.

Jeśli co tydzień będziesz wyrażać swoje wielkie niezadowolenie względem nazwy kolejnego produktu lub slajdów na prezentacji biznesu, to przestanie to działać.

Używaj tej techniki z rozwagą i oszczędnie, a zobaczysz jak dobrze może działać.

Zatem…

Kiedy korzystać z tej techniki?

Cóż, dobrą wiadomością jest to, że nigdy nie brakuje złych nazw produktów lub brzydkich stron sprzedażowych.

W rzeczywistości większość produktów, które chciałbyś promować prawdopodobnie zawiera pewne drobne szczegóły, które tak naprawdę są nieistotne, ale można je wykorzystać do „Zniewagi” marketingowej.

Więc zadbaj o odrobinę kreatywności i działaj 🙂

.

KAMPANIA 2.
POROZMAWIAJMY O TWÓRCY

.

W poprzednim rozdziale rozmawialiśmy o „Zniewadze Marketingowej” i o tym, jak można wykorzystać ten prosty trik, aby ludzie zwracali uwagę na to, co masz im do powiedzenia i pokazania.

Istnieje jednak pewna słabość tej strategii… Nie możesz używać „Zniewagi Marketingowej” przez cały czas.

Chociaż jest bardzo skuteczna to można jej używać tylko od czasu do czasu. Inaczej traci na swoim działaniu.

Teraz chce z Tobą porozmawiać o innym triku marketingowym, ale tym razem nie będziesz musiał być tak oszczędny w swoich działaniach.

Jest to technika, z której możesz korzystać praktycznie w każdej kampanii promocyjnej.

To jest coś, co nazywam „studium przypadku twórcy”, a zasadniczo chodzi tutaj o opowiedzenie historii twórcy produktu i o tym, jak powstał dany produkt.

Może to oczywiście być również właściciel firmy MLM, z którą współpracujesz lub jeden z liderów.
.

Musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 1. Kim jest twórca produktu/właściciel firmy MLM/czołowy lider?
  .
 2. Jak przeszedł od normalnej pracy do biznesu MLM/do tworzenia produktów?
  .
 3. Z jakimi trudnościami musiał się zmierzyć?
  .
 4. Dlaczego ten konkretny produkt/firma MLM jest tak dobra? Jaki problem rozwiązuje?

Ta historia musi być prawdziwa – to kluczowy element.

Większość materiałów znajdziesz na stronie swojej firmy MLM, w grupach wsparcia, które często są zakładane przez liderów, jak również na YouTube, czy blogach.

Potrzebujesz do tego tylko kilku akapitów wyjaśniających historię właścicieli firmy, twórcy danego produktu lub liderów.

Celem jest, aby opisywana przez Ciebie osoba lub osoby były czymś więcej niż tylko kolesiem sprzedającym losowy produkt w Internecie…

Możesz nawet wysłać wiadomość e-mail do swojej firmy MLM, aby uzyskać informacje, których potrzebujesz.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to uciążliwe, ale prawda jest taka, że zazwyczaj bardzo łatwo znajdziesz potrzebne materiały.

Liderzy i właściciele firm przeważnie chcą, aby ludzie o nich wiedzieli i poznali ich historię.

Prawie każda osoba, która zarabia w Internecie ma historię pochodzenia i zwykle nie wstydzi się nią dzielić.

Więc kiedy tworzysz swój przekaz marketingowy kluczem jest tutaj zacząć od historii pochodzenia twórcy, przejść do problemu/do rozwiązania, które odkrył, a następnie przejść do produktu/firmy MLM, którą stworzył, aby pomóc innym osobom, które miały podobny problem.
.

.
Krótki przykład:

„Marek Kowalski nie od razu zarabiał 6 cyfrowe kwoty w swoim biznesie MLM…

Właściwie to 3 lata temu był kompletnie spłukany, stracił pracę, żona właśnie go opuściła, a on nie mógł sobie nawet pozwolić na własny Internet.

Było tak źle, że czasami przez miesiąc jadł tylko i wyłącznie zupki chińskie.

Jaką różnicę robią 3 lata, prawda? Więc co się stało? Jak przeszedł od tej okropnej sytuacji do zarabiania tych wszystkich pieniędzy w Internecie?

Cóż, wszystko zaczęło się w jego lokalnej bibliotece…”

(To jest oczywiście tylko przykład. Pamiętaj, że historia, którą opowiadasz musi być prawdziwa)

W każdym razie teraz przechodzę do problemu, potem do odkrytego rozwiązania np. Branża MLM, a potem do firmy MLM, którą nasz bohater znalazł, aby samemu zacząć zarabiać i później pomagać innym.

Takie studium przypadku to świetny trik marketingowy, który dobrze sprawdza się w praktyce.

.

KAMPANIA 3.
Chodzi o korzyści skarbie!

.

W rozdziale nr 2 rozmawialiśmy o „studium przypadku twórcy” i o tym, jak możemy wykorzystać te historie, aby uczynić produkt czymś więcej niż tylko produktem (zamiast produktu możesz oczywiście użyć swojej firmy MLM).

Celem było zbudowanie małej legendy wokół produktu lub firmy.

Teraz pójdziemy trochę w innym kierunku…
.

Chcę porozmawiać o triku marketingowym, który lubię nazywać „Studium przypadku korzyści produktu/biznesu mlm”.

Pod tym kątem nie skupiasz się już na twórcy produktów, liderach, czy właścicielach firmy. Zamiast tego skupisz się na korzyściach z samego produktu lub biznesu.

Na przykład, gdybym miał promować produkt związany z bólem migrenowym (produkt, który pomaga na migrenę) to większość czasu spędzam na opowiadaniu o korzyściach, które daje ten produkt – Jak wspaniale wygląda życie bez bólu i cierpienia!

Jeśli promuję jakiś System MLM np. system do zarabiania w Internecie typu „wszystko w jednym”, to opowiadam o korzyściach posiadania wszystkich niezbędnych narzędzi w jednym miejscu, bez konieczności biegania po Internecie i szukania różnych elementów układanki…

Jeśli np. promuję produkt, który jest pakietem gotowych wiadomości e-mail z licencją PLR (prawa autorskie), to opowiadam o korzyściach płynących z używania takiego pakietu – oszczędzasz czas i eliminujesz krzywą uczenia się. (Mamy taki dział w Akademii E-Marketingu – sprawdź tutaj, jeśli potrzebujesz.)

Możesz podać przykłady i opowiedzieć historie o ludziach, którzy z powodzeniem skorzystali z danego benefitu.

Kiedy używam tej techniki to lubię skupiać się tylko na jednej lub dwóch historiach ludzi, którzy odnieśli sukces dzięki korzyściom, jakie zapewnia promowany przeze mnie produkt lub biznes.

Wszystko tutaj zależy od korzyści, które zapewnia biznes lub produkty, które promujesz.

Pomysł jest taki, aby za pomocą opowieści zabrać czytelnika do upragnionego miejsca sukcesu.

Następnie, gdy już zaprowadzisz swojego czytelnika w to upragnione miejsce to kolejne pytanie brzmi:

„W porządku, więc jak się tam dostać? Od czego zacząć?”

I wtedy przedstawiasz produkt, biznes MLM lub system marketingowy, który promujesz, jako ostateczne rozwiązanie.

To naprawdę bardzo mocna strategia marketingowa i możesz z niej korzystać na wiele różnych sposobów.

Pamiętaj, że działanie jest KRÓLEM w świecie biznesu online!

.

KAMPANIA 4.
Niektóre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody

.

W tej części porozmawiamy o klasyku, który mimo upływu wielu lat wciąż działa wyśmienicie.

Jeśli chodzi o Internet to wiele rzeczy się zmienia, ale niektóre nigdy nie wychodzą z mody.
.

To jest trik marketingowy, który nazywam „4 plus 1” i działa tak:

Nr 1) Określ główne korzyści, jakie zapewnia produkt lub biznes MLM, który chcesz promować.

Nr 2) Następnie chcę, abyś wymyślił cztery proste sposoby, dzięki którym potencjalny klient może osiągnąć te same korzyści, co w pkt. 1. Nie musisz zagłębiać się w szczegóły, wystarczy pokrótce napisać kilka zdań o tym, jak zastosować daną strategię działania.

Na przykład, jeśli promujesz system mlm lub jakiś kurs na temat działania w marketingu sieciowym, to robisz małe rozeznanie i wymyślasz 4 proste taktyki, których ludzie mogą użyć, aby uzyskać lepsze wyniki w swoi biznesie.

Pamiętaj, publikujesz tylko kilka zdań na temat każdej taktyki działania. Pomyśl w kategoriach krótkiego przeglądu.

Nr 3) Teraz dodasz piąty sposób osiągnięcia korzyści z pkt. 1 i ponownie opisujesz wszystko krótko w kilku zdaniach. Teraz ten sposób różni się tym, że jest krótkim przeglądem tego, co obejmuje szkolenie lub system mlm, który promujesz.

rozmawiajizarabiajwmlm

Nr 4) Na koniec wspominasz, że ta ostatnia taktyka jest jedną z Twoich ulubionych i tą, którą najbardziej polecasz, jeśli chodzi o osiągnięcie wspomnianej wcześniej korzyści (pkt. 1).

W tym momencie podajesz swój link partnerski i mówisz, że TEN produkt/system jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ zawiera szczegółowe informacje o tym, jak działać we właściwy sposób i jest to obecnie Twoja rekomendacja numer 1, aby osiągnąć sukces.

I tyle…

Metoda „4 plus 1” działa świetnie i możesz używać tej techniki w kółko, ponieważ dostarczasz swoim czytelnikom przydatne treści, a także oferujesz potencjalnym klientom idealne miejsce na rozpoczęcie pracy.

Nie musi być to koniecznie „4 plus 1”. Może być np. 2 plus 1 lub 6 plus 1.

Rób jak uważasz.

Nie przekraczałbym jednak więcej niż 6 plus 1. To za dużo informacji do skonsumowania.

.

KAMPANIA 5.
Bonus z prawami!

.

I to taki doby bonus 🙂

Powiem Ci, że marketingowy trik „4 plus 1” i podobne do niego rzeczy naprawdę zarobiły wiele pieniędzy na przestrzeni lat. To idealna mieszanka treści, z których warto korzystać.

Ale teraz mam kolejny super trik, który możesz wykorzystać w prawie każdej kampanii marketingowej.
.

To coś, co lubię nazywać „bonus z prawami”.

Zaczynasz od tego, że informujesz swojego czytelnika o nadchodzącej kampanii marketingowej (weźmiemy za przykład kampanię e-mail, ale możesz wykorzystać tą strategię również na Facebooku).

Przykład…

Dajesz swojemu czytelnikowi znać, że rozpoczynasz kampanię promocyjną jakiegoś konkretnego produktu lub nawet firmy MLM, a kiedy skorzysta z danego produktu lub podejmie współpracę, to otrzyma każdą z Twoich wiadomości jako specjalny bonus.

Możesz zaoferować prawa do osobistego użytkowania całego zestawu swoich wiadomości tak, aby Twój czytelnik mógł wzorować się na Twoich własnych wiadomościach lub możesz pójść o krok dalej i po prostu zaoferować licencję PLR na wszystkie wiadomości (czyli prawa autorskie).

(Dokładnie taki dział z gotowymi produktami (na licencji) masz
w Akademii Marketingu – szczegóły tutaj..)

Fajną rzeczą w tej strategii jest to, że tworzysz swój bonus podczas pisania wiadomości.

Jest to całkowicie wyjątkowe i jest to coś, czego nikt inny nie może zaoferować.

Dajesz swoim potencjalnym klientom coś ekstra, kiedy kupują promowany przez Ciebie produkt lub podejmują współprace w biznesie MLM.

To bardzo skuteczna strategia marketingowa.

Ludzie uwielbiają zbierać różne rzeczy, a także uwielbiają, gdy dajesz im gotowe materiały. Materiały, które mogą wykorzystać do promocji dowolnego biznesu lub produktu.

Najlepsze jest to, że w tym wypadku Twój czytelnik wie, że to działa, ponieważ czyta Twoje wiadomości i potencjalnie też może kupić to, co masz do zaoferowania.

Niezależnie od tego, czy nagrywasz filmy, piszesz e-maile, czy publikujesz na Facebooku „bonus z prawami” jest czymś, z czego możesz korzystać w kółko, ponieważ tylko Ty dajesz innym dostęp do swoich treści. Darmowe nigdy nie wychodzi z mody…

…a najlepszy jest darmowy i do tego jeszcze wyjątkowy bonus.

Wszyscy są tym zainteresowani.

Gdzie umieścić informację o „bonusie z prawami”?

Na przykład prosta wiadomość PS, w której krótko piszesz:

„Hej, podobała Ci się ta wiadomość? Cóż, jest to pierwsza część z serii ośmiu wiadomości i możesz uzyskać dostęp do wszystkich ośmiu, gdy wybierzesz ten produkt/lub dołączysz do biznesu…”.

To naprawdę świetna technika działania.

Użyj jej i działać na 100% możliwości!

.

KAMPANIA 6.
Formuła to, co dzisiaj zrobiłem…

.

„To, co dzisiaj zrobiłem” to bardzo prosty i skuteczny trik marketingowy.

Uwielbiam to, ponieważ możesz używać tej techniki bez względu na to, co robisz, gdzie jesteś lub co promujesz.
.

Ta technika składa się z 3 części:

Nr 1) Historia. Najpierw bierzesz emocję, którą czułeś dzisiaj lub jakiś czas temu. Może to być radość, smutek, frustracja, podniecenie, nuda… to może być cokolwiek.

Chcę, żebyś pokrótce opowiedział historię towarzyszącą tej emocji. Jeśli byłeś smutny wczoraj to opowiedz, co wczoraj sprawiło Ci przykrość?

Jeśli wparowałeś do sklepu spożywczego i nie mogłeś powstrzymać łez radości to opowiedz, dlaczego tak było?

Mówię tutaj o paragrafie lub dwóch. Nie musisz pisać kolejnej wielkiej powieści typu Tomcio Paluszek.

Dobre treści polegają na tym, że zwykle posiadają jakąś część rozrywkową i dobrą lekcję, którą można zabrać ze sobą do domu.

Historia, którą opowiadasz działa jak wartość rozrywkowa.

Teraz przechodzimy do drugiej części…

.

Nr 2) Lekcja. W porządku, więc teraz, gdy masz swoją historię będziesz potrzebować jakiejś lekcji, wskazówki dla swoich czytelników.

Zapamiętaj pierwszą zasadę marketingu i promocji:

Tu nigdy nie chodzi o Ciebie, zawsze w centrum uwagi musi być Twój odbiorca.

Bez względu na to ile mówisz o sobie lub opowiadasz historię o swoim dniu zawsze musisz krążyć wokół swoich potencjalnych klientów. Dlatego ta część (lekcja) jest bardzo ważna.

Tak naprawdę to jest to łatwiejsze niż może się wydawać. Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy doświadczamy szeregu różnych emocji.

To, co jest prawdziwe w prawdziwym życiu, jeśli chodzi o emocje sprawdza się również w biznesie bez względu na to, co ktoś próbuje osiągnąć.

Załóżmy na przykład, że wczoraj byłem sfrustrowany, ponieważ w sklepie całkowicie zabrakło moich ulubionych płatków śniadaniowych. Szlak.

Gdy opowiadam tą historię to z łatwością mogę przejść do lekcji o tym, jak ta sytuacja przypomina mi o frustracji, jaką odczuwają ludzie, gdy próbują osiągnąć określony wynik w swoim marketingu sieciowym.

Być może w tym przykładzie o płatkach śniadaniowych opowiem o tym, jak w końcu udało mi się uspokoić i udać się do innego sklepu spożywczego i zdobyć te płatki. Niesamowita ulga, bo groziło już głodówką 😉

W biznesie MLM jest podobnie. Często ludzie muszą dostosować swój plan działania, a czasami całkowicie go przerobić, aby osiągnąć pożądany rezultat.

W obu przypadkach złość i nerwy nie przynoszą żadnego pożytku. Prosta lekcja, ale bardzo powiązana.

A teraz ostatnia część…

.

Nr 3) Wezwanie Do Akcji. Trzecia rzecz, której potrzebujesz, aby ta technika zadziałał to proste wezwanie do akcji. Musisz po prostu promować swój produkt lub biznes MLM.

Możesz się zastanawiać:

„Jak przejść od lekcji z jakiejś historii do prezentacji produktu lub biznesu?”

Najłatwiej wykorzystać tutaj proste pytanie… Takie, które ludzie praktycznie zawsze zadają, czyli:

Od czego zacząć?

Widzisz, skuteczny marketing opiera się na rozwiązaniu problemów. Musisz założyć, że każdy, kto czyta Twoją wiadomość ma jakiś problem.

Oznacza to, że jeśli zaczniesz swoją wiadomość mówiąc o pozytywnych emocjach, których doświadczyłeś to w pewnym momencie przechodzisz do części, w której omówisz frustrację wielu osób, które nie poradziły sobie z danym wyzwaniem.

Dla przykładu:

WoW. To poczucie spełnienia, które poczułem wczoraj po zrealizowaniu mojego celu, jakim jest chodzenie przez cały rok na siłownię sprawiło, że poczułem się całkiem dobrze, muszę przyznać to naprawdę wspaniałe…

…ale to także przypomniało mi o osobach, które czują ogromną frustrację, ponieważ NIE osiągają zamierzonych celów w marketingu sieciowym…

To wspaniałe uczucie, gdy osiągasz cel, ale jest równie frustrujące i dołujące, gdy starasz się ze wszystkich sił, a mimo wszystko Ci nie wychodzi…

Jeśli zaczniesz swoją wiadomość mówiąc o negatywnej emocji, której ostatnio doświadczyłeś to możesz zakończyć opowiadając, w jaki sposób Twój czytelnik może odnieść się do tej negatywnej emocji z punktu widzenia problemu, którego sam doświadcza.

Przykład:

„Doskonale wiem, że aby osiągnąć wyznaczane cele czasami musimy po prostu  dostosować się do panujących warunków jednak nie zmienia to faktu, że byłem dość sfrustrowany brakiem ulubionych płatków w moim osiedlowym sklepie…

Prawdopodobnie przeżywasz podobne huśtawki nastroju, jeśli walczysz ze wszystkich sił o sukces w biznesie MLM. Wiesz, że musisz się dostosować, ale to frustrujące i może nie wiesz, jak i od czego zacząć…”

.

Zatem niezależnie od tego, czy zaczynasz od pozytywnej, czy negatywnej emocji mówisz dalej:

„Jeśli możesz odnieść się do tego, co mówię to mam dla Ciebie idealne miejsce od którego możesz zacząć aby raz na zawsze rozwiązać swoje problemy…”

W tym momencie podajesz swój link partnerski lub np. link do ankiety.

.

Formuła „to, co dzisiaj zrobiłem” jest świetna, ponieważ jest to prawdziwy przekaz typu „delikatna promocja”.

Większość marketerów raz po raz atakuje ludzi twardymi promocjami.

Po pewnym czasie wszystkie funkcje i korzyści zaczynają się po prostu rozmywać, a ludzie stają się tak jakby ślepi na oferowane rzeczy.

Formuła „to, co zrobiłem dzisiaj” to kolejny przykład tego, jak możesz dodać element ludzki do swojej strategii promocyjnej i zasadniczo sprawić, że ludzie będą się z Tobą kontaktować postrzegając to, co oferujesz, jako coś więcej niż tylko kolejny produkt, czy biznes.

Takie działania budują pozytywne relacje z czytelnikami… Wywołują zaciekawienie, a co najważniejsze tworzą stałych klientów.
.

.
Nikt inny na rynku nie ma Twoich wyjątkowych doświadczeń. Dzięki temu również zaczniesz się wyróżniać.

.

KAMPANIA 7.
Łączenie kropek…

.

„łączenie kropek”

O co tutaj chodzi?

To proste…

Dla przykładu:

Bierzesz produkt, który promujesz…

Określasz, jakie są z niego korzyści, a następnie podajesz różne sposoby, jak ludzie mogą w praktyce używać danego produktu.

Mówię tutaj o rzeczywistym scenariuszu.

Na przykład, jeśli promujesz produkt uczący ludzi, jak zwiększać ruch w grupach na Facebooku to możesz połączyć ten produkt z inną taktyką np. na temat tworzenia „przynęty”, która przyciąga konkretnych użytkowników Facebooka.

(Przynęta to tzw. lead magnet, czyli bezpłatny produkt, który rozdajesz np. za adres e-mail.)

Są to dwie oddzielne taktyki, ale mogą bardzo dobrze ze sobą współgrać tworząc nową unikalną strategię.

Takie myślenie sprawi, że Twoi potencjalni klienci poczują się, jakby mieli dostęp do poufnych informacji i jakąś dodatkową przewagę…

Tą samą technikę możesz wykorzystać, gdy np. promujesz suplementy diety swojej Firmy MLM. Jeden suplement może działać synergicznie z drugim, przez co zwiększa się skuteczność i zakres działania tych produktów.

Często Twoim zadaniem, jako Networkera jest tworzenie eureka momentów.

Mam na myśli to, że w większości przypadków potencjalny klient potrzebuje tylko, aby przedstawić mu możliwości.
.

Prosta sugestia:

„a co by było, gdybyś użył TEGO razem z TYM?”

Tego rodzaju komunikaty w stylu burzy mózgów są naprawdę potężne, ponieważ nie wypełniasz wszystkich pustych miejsc.

Zostawiasz przestrzeń dla wyobraźni i kreatywności swoich potencjalnych klientów…

Działa to naprawdę bardzo dobrze promując np. produkty, które uczą jednej konkretnej umiejętności i niekoniecznie koncentrują się na systemie all-in-one.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o suplementy diety. Czasami można łączyć je w zestawy, które mają o wiele większe działanie.

Połącz kropki to bardzo skuteczny punkt marketingowy, ponieważ zasadniczo łączysz kropki za ludzi, aby pokazać im, jak konkretnie używać danego produktu.

Istnieje wiele z pozoru prostych produktów, które nieumyślnie wprowadzają ludzi w zakłopotanie…

Nawet niektóre z tych oczywistych szkoleń np. produkty związane ze zwiększaniem ruchu na stronach internetowych. One również czasami wprowadzają ludzi w zakłopotanie zwłaszcza, gdy mówi się o zwiększaniu ruchu z platform, których ludzie mogą nie znać lub nie rozumieć.

Załóżmy, że promuję szkolenie, które uczy ludzi jak zdobyć ogromną publiczność na YouTube. Mógłbym połączyć strategie przedstawione w tym produkcie z taktyką, która pomaga ludziom robić wideo bez pojawiania się przed kamerą…

…ponieważ wiem, że jedną z największych obaw, jakie ludzie mają (jeśli chodzi o nagrywanie wideo) jest bycie przed kamerą.

A wystarczy nagrywać slajdy.

Kolejna rzecz, której ludzie nienawidzą w YouTube jest to ile czasu i energii trzeba zainwestować w montaż filmów.

Więc jeśli dodatkowo mówię o strategii edycji wideo, która jest prosa, szyba, skuteczna i darmowa i o tym, jak będzie idealnie pasować do tego konkretnego szkolenia…

…to w taki sposób sprawiłem, że o wiele większa ilość osób kupi to szkolenie – tak właśnie działa „łączenie kropek”.

Często produkty, które promujemy mają w sobie luki.

Mogą to być szkolenia, suplementy diety, czy nawet Twój Biznes MLM. Wszystko posiada jakieś luki, które możesz wypełnić.

Nie są to rozwiązania kompletne…

Sam biznes MLM to często też za mało. Musisz posiadać jeszcze coś, co ułatwi Twoim partnerom biznesowym działanie.

Może to być np. jakiś system marketingowy typu Akademia E-Marketingu (sprawdź tutaj jak możemy Ci pomóc..).

.

Zastanów się teraz jak połączyć proste taktyki tak, aby poprawić swoją ofertę.

Pamiętaj, że Biznes MLM to też oferta i możesz, a nawet powinieneś oferować dodatkowe korzyści. Nie tylko sam MLM.

Zatem…

Zastanów się, jak możesz połączyć kropki dla swoich potencjalnych klientów?

.

KAMPANIA 8.
Postępuj zgodnie z instrukcjami…

.

Jesteś jeszcze?

OK, zatem następny trik marketingowy, o którym chcę z Tobą porozmawiać to coś, co nazywam „krok po kroku”.

Na początku pomyśl o produkcie, który promujesz i następnie stwórz „prequel” tego produktu.

Nie mam na myśli tworzenia jakiegoś gigantycznego i dodatkowego szkolenia ani niczego w tym stylu.

Chodzi o prostą listę kontrolną od 5 do 10 kroków, która doprowadziłaby Twoich klientów do momentu, w którym byliby gotowi na informacje zawarte w Twoim produkcie/biznesie MLM.

Załóżmy na przykład, że promuję produkt o tym, jak skierować ruch na swoje strony.

W takim wypadku mogę zrobić małą dziesięciostopniową listę kontrolną i nauczyć ludzi, jak szybko zbudować lead magnet (przynęta), który faktycznie pomoże im budować listę kontaktów.

Zanim przejdą przez moją prostą listę kontrolną będą gotowi do następnej fazy, czyli do kroku, w którym pokazuję jak generować ruch do lead magnetu, który właśnie stworzyli.

To idealne rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku produkt, który chcę promować pokaże im dokładnie, jaki jest kolejny krok do zrobienia.

Jak wykorzystać to w Biznesie MLM.

Dla przykładu:

Możesz pokazywać różne strategie zarabiania w Internecie i w pewnym momencie nakierować swoich odbiorców na swój biznes…
.

Ta strategia marketingowe działa dobrze z dwóch powodów:

Nr 1) W rzeczywistości daje wartość już w samym przesłaniu. Ludzie nie będą się czuć, że jesteś tutaj tylko dla pieniędzy, ponieważ tak naprawdę uczysz ich wartościowych rzeczy już na samym początku.

Nr 2) Bardzo prosto i szybko możesz przejść do promocji swojej oferty. Istnieje takie pytanie, na które ludzie ZAWSZE chcą znać odpowiedź:

„co dalej?”

Pomyśl o tym przez chwilę. Bez względu na to, co robisz w życiu praktycznie zawsze będziesz zadawać sobie pytanie „co dalej?”

To nawyk, który istnieje również w Internecie niezależnie od tego, czy ludzie czytają maile, wpisy na Facebooku, przeglądają blogi lub cokolwiek innego… Prędzej, czy później padnie to piękne pytanie „co teraz?”

I tutaj pojawiasz się TY 🙂

Pokazujesz, co dalej!

Zatem jeśli chcesz wykorzystać ten trik marketingowy to po prostu stwórz „prequel”.

Zastanów się, co osoba kupująca dany produkt lub podejmująca współpracę w Twoim marketingu sieciowym powinna wiedzieć, jeszcze zanim kupi lub przyłączy się do biznesu.

Ta strategia może działać praktycznie w każdym przypadku, ale najlepiej sprawdza się w przypadku szkoleń, które uczą jednej konkretnej rzeczy lub np. suplementów diety, które rozwiązują jakiś jeden problem.

Oczywiście tutaj również jest potrzebna praktyka, aby idealnie wykorzystać ten trik marketingowy.
.

PRZYKŁAD:

Jeśli promuję pakiet PLR (produkty z prawami autorskimi) to mogę stworzyć instrukcję krok po kroku jak te materiały przerobić i dopasować np. do dowolnego Biznesu MLM. Następnie wskazuję czytelnikowi dany produkt.

(Produkty z prawami autorskimi masz również w Akademii – sprawdź jak zaoszczędzić masę czasu na tworzeniu kampanii i poradników – poznaj szczegóły..)

.

Jeśli promuję produkt, który uczy jak budować marketing sieciowy to mogę zrobić prostą instrukcję, która krok po kroku pokazuje bezpłatne i alternatywne rozwiązania dla każdego narzędzia, którego potrzebuje marketingowiec, aby osiągnąć sukces.

Następnie wskazuję kurs, który uczy jak budować marketing sieciowy w Internecie.

.

To tylko kilka przykładów wykorzystania tej strategii w praktyce.

.

KAMPANIA 9.
Interakcja 2 postów…

.

W tej części porozmawiamy o triku marketingowym, z którego wielokrotnie korzystałem…
.

Nazywa się to „interakcja 2 postów” i działa to tak:

Po pierwsze) Wysyłasz wiadomość e-mail do swojej listy, publikujesz w mediach społecznościowych lub tworzysz proste wideo na YouTube.

W swojej publikacji zawierasz pytanie, które odnosi się do korzyści, jakie zapewnia produkt, który chcesz promować.

Na przykład, jeśli mam promować suplementy diety o odchudzaniu to moje pytanie może brzmieć następująco:

„Jakie są największe wyzwania przed którymi stoją ludzie, gdy chodzi o utratę wagi?”

Potem czekam na odpowiedzi.

Po drugie) Biorę wszystkie pytania i problemy, które ludzie zgłaszają i zestawiam proste FAQ, które omawia najważniejsze z tych problemów.

Inną rzeczą, o której mówię w tym FAQ jest to, że produkt, który obecnie promuję jest świetnym narzędziem i rozwiązuje większość, jeśli nie wszystkie z tych problemów.

To FAQ będzie moim wpisem na Facebooku, e-mailem lub filmem na YouTube. W zależności od tego, gdzie promujesz swój marketing sieciowy.

Już o tym gdzieś wspominałem, ale warto powtórzyć… Nie ściemniaj w swoich kampaniach marketingowych.

Jeśli są duże problemy, które ludzie zgłaszają, a wiesz, że promowany przez ciebie kurs, suplement diety lub biznes mlm akurat nie rozwiązuje tego danego problemu to czy możesz zapewnić prosty bonus (jakiś dodatek), który rozwiąże ten jeden problem?

Prawdopodobnie nie muszę Ci mówić, że wykorzystywanie bonusów do wypełniania luk w promowanym produkcie jest bardzo skuteczną taktyką.

Kiedy połączysz to ze strategią „interakcja 2 postów” możesz naprawdę zobaczyć fajne wyniki.

rozmawiajizarabiajwmlm

Tak właśnie wygląda ten prosty trik o nazwie „interakcja 2 postów”.

.

KAMPANIA 10.
Przekazana historia…

.

Teraz porozmawiamy o triku, który zwie się „przekazana historia”.

To naprawdę wszechstronna technika, ponieważ pozwala „pożyczać wyniki”.
.

Jak to działa? Czytaj dokładnie:

Po pierwsze) Określ temat produktu, który chcesz promować (generowanie ruchu, tworzenie listy kontaktów, e-mail marketing, marketing sieciowy, suplementy diety, kremy itp.).

Po drugie) Znajdź film na YouTube lub post na blogu mówiący na ten temat – musi mieć ciekawą historię lub jakieś przydatne treści.

Po trzecie) Napisz mini streszczenie np. wypunktowanie najważniejszych rzeczy z danego wideo lub wpisu z bloga.

Po czwarte) Teraz musisz po prostu przekazać historię, którą obejrzałeś lub przeczytałeś. Możesz zacząć tak:

Właśnie przeczytałem świetny artykuł na temat budowy marketingu sieciowego za pomocą Facebooka, który uważałem za naprawdę fajny. Autorem jest Marek Kowalski (wspomnij o twórcy treści, ale nie zamieszczaj linków do artykułu lub filmu na YouTube), który dokładnie omawia takie techniki jak…

Później przechodzisz do omawiania notatek, które zrobiłeś na temat tego artykułu lub wideo. Krótko mówiąc po prostu omawiasz dany materiał, oczywiście zaznaczasz skąd pochodzi omawiany artykuł lub wideo.

Po piąte) W tym miejscu przychodzi czas na wezwanie do akcji. Kończysz mówiąc, że materiał, który omawiasz zawiera naprawdę świetne strategie działania i masz nadzieję, że to pomoże, jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że takie krótkie szkolenie to trochę za mało, aby odnieść sukces.

To przecież tylko jedna taktyka. Następnie mówisz, że jeśli Twój czytelnik naprawdę jest już gotowy, aby zacząć (bez względu na temat) to Twoja rekomendacja numer jeden to (niezależnie od tego, jaki produkt czy biznes MLM promujesz).

Niech Twoi odbiorcy wiedzą, że promowana przez Ciebie oferta jest aktualna, w 100% odpowiednia i idealna nawet dla początkujących.

Oczywiście to, co przekazujesz musi być prawdą – bez ściemniania.

Strategia „przekazana historia” jest bardzo skuteczna i wszechstronna, ponieważ możesz pobierać treści z wielu różnych miejsc.

Działając w taki sposób przejmujesz rolę reportera.

Jeśli teraz zastanawiasz się, czy ta strategia nie odbiera Ci czasami autorytetu i, że przez takie działania nikt nie będzie widzieć w Tobie eksperta…

To po pierwsze zastanów się czy ludzie oglądają wiadomości?

Oczywiście. Codziennie, prawda? Więc raportowanie jest potężne.

Po drugie nie musisz być „ekspertem”, aby ludzie Cię słuchali lub kupowali promowane przez Ciebie produkty.

Oczywiście fajnie jest być „ekspertem”. To wygodne, ale nie każdy może być „ekspertem”.

Przekonałem się, że większość „ekspertów” jest naprawdę dobra w jednej lub dwóch sprawach i naprawdę przeciętna w wielu innych. Więc co się stanie, jeśli chcą promować coś, w czym są tylko przeciętni? Przyjmują rolę reportera.

Prosta sprawa.

Zastosuj tą strategię w praktyce.

Jest naprawdę potężna i jedną z najłatwiejszych, jeśli chodzi o tworzenie treści.

.

KAMPANIA 11.
Zobacz, co właśnie kupiłem…

.

Rozmawialiśmy w tym szkoleniu już o wielu wspaniałych trikach marketingowych, które możesz w świetny sposób wykorzystać do promocji np. swojego biznesu MLM.

Niektóre były bardziej zaawansowany, a niektóre mniej…

Dlatego dzisiaj porozmawiamy o taktyce, z której każdy może skorzystać bez względu na poziom umiejętności.

Kiedy tak sobie siedzę i patrzę na tematy wiadomości e-mail, które wysłałem w ciągu ostatnich kilku lat to zauważyłem jedną rzecz.

Zgadnij, który temat ma jeden z najwyższych jak nie najwyższy wskaźnik otwieralności?

To ten, od którego zaczyna się dzisiejszy trik marketingowy.

Oczywiście nie musi to być tylko e-mail. Możesz użyć tego w poście na Facebooku, możesz użyć go jako wideo na YouTube, artykuł na blogu, cokolwiek… Ta strategia jest wszechstronna.
.

Chodzi o trik marketingowy „zobacz, co właśnie kupiłem…”

Bez względu na to gdzie publikujesz swoje materiały zaczynasz od tego samego zdania:

„zobacz, co właśnie kupiłem…”

.
-Kiedy tworzysz film na YouTube jest to tytuł Twojego filmu.

-Jeśli publikujesz post na Facebooku to jest to pierwsza linijka Twojego wpisu.

-A jeśli wysyłasz wiadomość e-mail to jest to temat Twojego maila:

„zobacz, co właśnie kupiłem…”

Następnie informujesz ludzi, co właśnie kupiłeś i dlaczego uważasz, że to dobry pomysł.

Oczywiście ta strategia marketingowa zależy od tego, czy faktycznie kupiłeś dany produkt (mogą to być produkty Twojej firmy MLM).

.
Ten trik marketingowy używasz tylko w momencie, gdy faktycznie kupiłeś dany produkt/dołączyłeś do danej Firmy MLM, jesteś zadowolony z działania produktów/ze współpracy z firmą, czujesz, że ten produkt/biznes mlm ma wielki potencjał i planujesz go używać/działać na 100% i zarabiać.

.
Bardzo ważne!

Musisz być szczery z ludźmi.

Nie bądź zgniłym osobnikiem.

Nie bądź złoczyńcą.

Nie mów tylko tego, co masz do powiedzenia, aby gonić za workiem pieniędzy.

Pieniądze przyjdą do Ciebie, jeśli będziesz uczciwy.

.
Ten trik marketingowy jest naprawdę bardzo prosty.

Gdy przychodzi paczka wypełniona wspaniałymi produktami Twojej firmy MLM to możesz odpalić wideo, otworzyć paczkę przed kamerą i po kolei pokazywać produkty, które kupiłeś.

Omów korzyści z posiadania tych produktów (na co pomagają, jak pomagają, jak wspaniałe jest życie bez tej dolegliwości, ilu już osobom pomogły itp.) i na koniec zrób wezwanie do akcji np. Jeśli masz problem z …. to odezwij się do mnie. Pogadamy i rozwiążemy Twój problem…

Oczywiście pamiętaj, aby umożliwić prosty i szybki kontakt z Tobą.

.
Na dzisiaj już wystarczy.

Zastanów się jak możesz wykorzystać tą strategię marketingową w praktyce i działaj.

.

KAMPANIA 12.
Co za film!

.

Cofnijmy zegar na minutę.

Wróćmy do pierwszej kampanii… Czy pamiętasz, o czym zacząłem mówić?

Jeśli jesteś taki jak ja, czyli posiadasz cholerną pamięć chomika (lol) pozwól, że Ci przypomnę. Zacząłem tę serię opowiadając o 3 filmowej Petera Jacksona na podstawie J.R.R. Tolkiena Hobbit.

Wykorzystałem tam pewien trik marketingowy… Lubię go nazywać „Recenzja książki”.

Wiem, wiem… nie mówiłem tam o książce, ale o filmie. Rozumiem. Jednak…

Dzięki strategii marketingowej „Recenzja książki” możesz korzystać z książek, filmów lub programów telewizyjnych. Wszystkie są dozwolone.

Używam tutaj słowa „recenzja” w bardzo delikatny sposób. Nie będziesz tak naprawdę niczego recenzować. I nie zawsze będzie to książka.

Sposób, w jaki to działa polega na tym, że bierzesz określony fragment z filmu lub książki i wyciągasz z tego lekcję, która może pomóc Twojemu odbiorcy.

Następnie przekładasz tę lekcję na prezentację produktu, szkolenia lub firmy MLM, którą promujesz.

W pierwszej kampanii mówiłem o fragmencie z Hobbita…

…następnie przekształciłem to w lekcję o tym, jak marketing sieciowy przypomina podróż…

… potem po prostu nawiązałem do nadchodzących kampanii, które miałeś przeczytać i wspomniałem jak te informacje pomogą Ci w budowie Twojego Biznesu MLM.

To była dość delikatna promocja, chciałem Cię po prostu tym zaciekawić. Ale…

…i tak działało.

Trik „recenzji książki” to niesamowity sposób na zmianę stanu rzeczy. To naprawdę może działać, jak przerwanie wzorca, ponieważ ludzie tak do końca nie wiedzą dokąd zmierzasz…

Zwracają większą uwagę, ponieważ zrobiłeś coś nieoczekiwanego, kiedy zacząłeś mówić o czymś spoza danej tematyki.

Muszę przyznać, że ze wszystkich trików marketingowych, o których mówiłem ten jest prawdopodobnie jednym z moich ulubionych.

Nie ze względu na samą jego skuteczność (właściwie myślę, że działa trochę lepiej w serii, w której można go używać w połączeniu z innymi trikami), ale…

…to jeden z moich ulubionych, ponieważ pozwala mi po prostu wygadać się na temat tego, co akurat oglądam lub czytam.
.

Jest w tym pewnego rodzaju wolność.

O co mi chodzi?

Fakt, że działasz w jakiejś określonej niszy wcale nie oznacza tego, że ​ WSZYSTKO, o czym chcesz rozmawiać to tylko i wyłącznie tematyka powiązana z tą jedną jedyną niszą.

Tak samo Twoi odbiorcy nie zawsze mają ochotę słuchać na okrągło tego samego.

Strategia typu „recenzja książki” uczłowiecza Cię, jako marketera i buduje lojalność wobec marki. Dzięki temu ludzie mogą Cię lepiej poznać i budują z Tobą pozytywne relacje.

Twój marketing musi być osobisty!

Użyj tego. Baw się dobrze.

.

ZAKOŃCZENIE.
Żegnaj, Królu Spod Góry!

.

Żegnaj królu spod góry! To gorzka przygoda, jeśli musi się tak skończyć; a góra złota nie może tego zmienić. Mimo to cieszę się, że uczestniczyłem w twoich niebezpieczeństwach – to było więcej, na co jakikolwiek Baggins zasługuje.

Kolejny cytat z Hobbita. Bilbo powiedział to pod koniec swojej podróż (tłumaczenie nie jest idealne).

Zatem słuchaj…

W bezpłatnym szkoleniu przekazałem Ci TONĘ wiedzy. Jest to rodzaj wiedzy, która może mieć bardzo duży wpływ na Twój biznes… Jeśli oczywiście użyjesz tego właściwie.

Wiedza działa tylko i wyłącznie wtedy, gdy z niej korzystasz.

Na początku Hobbita Bilbo bardzo wahał się, czy wyruszyć z krasnoludami na ich przygodę.

Nie różni się to od większości ludzi, którzy przychodzą do Internetu z wielkimi marzeniami, aby zarabiać pieniądze i uwolnić się z etatu.

Marketing Sieciowy to jedna z takich przygód, na które ludzie wyruszają z obietnicą ŁATWYCH pieniędzy…

Problem polega na tym, że większość ludzi spędza zbyt dużo czasu na „uczeniu się”, a zbyt mało na robieniu czegokolwiek produktywnego.

Bilbo zaczął działać. Podjął wyzwanie i wyruszył z krasnoludami – to zmienił jego życie na zawsze.

U Ciebie może być podobnie.

Zatem…
Czy jesteś gotowy podjąć wyzwanie?

Decyzja należy do Ciebie!

Mam nadzieję, że czytanie tego szkolenia sprawiło Ci tyle samo radości, co mi pisanie.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego we WSZYSTKICH Twoich internetowych przygodach…
.

A jaki może być Twój kolejny kierunek w tej wędrówce?

Moją rekomendacją NR 1 jest zapoznanie się z poradnikiem – Jak Zbijać Obiekcje w MLM?

Nie oferuję Ci tutaj żadnego biznesu MLM, ale wsparcie, edukację, pomoc, gotowe rozwiązania i działanie.

[Kliknij tutaj i pobierz swój przewodnik..]

rozmawiajizarabiajwmlm

.

Scroll to Top