Pomocy, nie zarabiam na programie partnerskim! Część 1.

pomysł na dochodowy biznes w domu według pawłaProgramy partnerskie biją kolejne rekordy popularności, a w tym samym czasie coraz więcej osób skarży się, że nic na nich nie zarabia. Nie ma dymu bez ognia – zawsze jest jakiś powód i dzięki lekturze dwóch kolejnych artykułów prawdopodobnie uda Ci się go znaleźć.

Zapraszam na przegląd najczęstszych błędów popełnianych przy zarabianiu na programach afiliacyjnych.

 

Oczywistość: brak promocji

Najprostszym powodem niepowodzenia jest zbyt mała ilość osób, które oglądają materiały promocyjne. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Najprostszy to nieduża popularność strony internetowej. Jeśli nie ma odwiedzających, to nie ma także nikogo, kto kliknie banery czy linki tekstowe. Jednak taki prozaiczny powód porażki nie jest wcale częsty. Zwykle, choć strona www jest popularna, małe są tylko współczynniki konwersji.

Dlaczego nikt nie chce kliknąć Twoich materiałów?

Tutaj jest kilka możliwych scenariuszy: mogą być one wyświetlane zbyt nisko lub zbyt wysoko, a także mogą w inny sposób zostać odsunięte poza obszar zainteresowania internatów. Zdarzało się, i to wielokrotnie, że program partnerski nie zarabiał, ponieważ hotlinkowane materiały zmieniły adres, a partner tego nie dopilnował. Czasem materiały są przesłonięte innym oknem, a bywa, że po prostu na stronie jest zbyt dużo materiałów i akurat ten, który powinien być widoczny, jest graficznie niewyróżniony, niemal niewidzialny.

Jeśli ze stroną internetową wszystko jest w porządku, być może warto poszukać innych źródeł odwiedzin i sposobów polecania: kanały RSS, listy mailingowe itp. pozwalają zdecydowanie skuteczniej zarabiać na programach partnerskich, niż użycie samych tylko stron internetowych.

Umiejętne połączenie wszystkich technik i technologii powoduje, że współczynniki konwersji zwiększają się, jednak należy uważać, aby nie reklamować produktów zbyt nachalnie, jeśli użytkownik boi się, że baner reklamowy pojawi mu się na ekranie ładowania systemu, to oznacza, że zdecydowanie przesadziłeś. Nadmiar promocji wcale nie zwiększa konwersji, lecz najczęściej nawet dość drastycznie ją obniża.

 

zarabianie w programach partnerskich krok po krokuA może błąd w doborze programu?

Zdarza się często, że programy partnerskie dobierane są tylko pod kątem wysokości prowizji. To swego rodzaju pułapka, bo paradoksalnie bardziej dochodowy może okazać się program, w którym za polecenie otrzymuje się 5 złotych niż ten ze stawką 20 razy wyższą.

Od czego to zależy?

W głównej mierze od tego, ilu ludzi zachęcisz do kliknięcia w banery. To ważne, aby program partnerski był zgodny z tematyką strony. I tak na przykład: jeśli prowadzisz witrynę na temat odzysku surowców wtórnych, bez sensu jest wchodzenie do programów partnerskich banków: Twoi klienci nie są zainteresowani pożyczkami ani kontami.

Dobór tematyki to sprawa dość oczywista, z którą zapewne sobie poradziłeś. Sęk w tym, że na stronach o bankach nie każda reklama kredytu będzie miała takie same współczynniki konwersji. Być może nie chodzi o szeroko pojęty temat reklamy, ale o jakieś niuanse, które decydują o popularności materiałów konkretnych programów afiliacyjnych?

Programy partnerskie w praktyce są targetowane bardzo dokładnie, natomiast dzieje się to na poziomie organizatora, a niekoniecznie partnera. Jeśli więc stworzyłeś witrynę poświęconą bankom, adresowaną do ludzi mających zdolność kredytową, to oni nie będą zainteresowaniu reklamami dużo droższych chwilówek w parabankach. Branża niby pozostaje ta sama, ale zobacz, jak bardzo target Twojej strony różni się od targetu programu partnerskiego.

 

Więcej drobiazgów

Wiele niepowodzeń nie wynika z tych najbardziej oczywistych błędów. Często pojawiają się jakieś drobniejsze potknięcia, które w sumie powodują, że dochody z programu partnerskiego spadają. W kolejnym artykule zajmę się omówieniem takich właśnie krytycznych drobiazgów.

 

promocja bloga

 

 

 

 

P.S.

Drogi przyjacielu,

Nazywam się Paweł Grzech i dosłownie za 5 minut pokażę Ci jak za pomocą programów partnerskich zarabiać kilka średnich krajowych prosto z domu i otrzymać specjalny system, dzięki któremu stałem się niezależny finansowo.

Kliknij w Zarejestruj Mnie i dołącz do Akademii E-Biznesu:

AllinOne-Business-System

 

 

 

 

 

 

 

Scroll to Top