Podstawy e-biznesu: czy dzisiaj łatwo jest robić biznes?

e-biznes od podstawJuż nawet nie jestem w stanie zliczyć, ile to razy na moją skrzynkę mailową trafiały oferty „gwarantujące” szybki i łatwy zarobek. Pominę już te wszystkie krzyczące, migające i przeszkadzające reklamy, które oferują łatwy start w e-biznesie.

Zasada przeważnie jest bardzo podobna. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z nieograniczonych możliwości, jakie daje nam internet.

W związku z tym takie osoby zaczynają szukać możliwości biznesowych, a także wiedzy, jak  rozpocząć działalność e-biznesową. Niestety na takie osoby bardzo często „czyhają” już zawodowi naciągacze. Oferują oni szybki zarobek.

Pewnie Ty też kojarzysz te wszystkie reklamy, które obiecują Ci, że w pięć minut staniesz się niezwykle bogaty. Jedyne co musisz zrobić to klikać w jakiś guzik przez dwie albo trzy godziny. Czasem wystarczy tylko wpłacić drobną kwotę, by tym samym dołączyć do grona osób zarabiających z… No właśnie – z czego?


GVO PolskaNiestety biznes (także e-biznes) rządzi się zwykłymi prawami przyrody.


Tutaj nic nie powstaje z niczego i nie dzieje się tylko dlatego, że Ty tak chcesz. Bardzo często niestety zapominamy o tym kuszeni możliwością szybkiego zarobku. Kończy się to zawsze tak samo – ogromna ilość osób, która marzyła o własnym e-biznesie, traci swoje marzenia i wiarę w to, że zarobek w internecie jest możliwy. Kuszeni wizją łatwych i szybkich pieniędzy nie zauważają, że to jest droga donikąd. Zrezygnowani i pewnie także źli na swoją łatwowierność (i na nieuczciwość naciągaczy) zaczynają wszystkim wkoło odradzać rozpoczęcie e-biznesu.

Cóż… Wystarczy przyjrzeć się tym, którym się faktycznie codziennie udaje zarabiać przez internet. O żadnej z tych osób nie można powiedzieć, że jest leniwa, mało zdyscyplinowane i że zarabia łatwe pieniądze. Wręcz przeciwnie – są to osoby z wizją, zdeterminowane i niezwykle konsekwentne w tym, co robią.

Zasada jest prosta: jeśli chcesz dołączyć do grona tych osób – musisz działać tak, jak one. Jeśli faktycznie chcesz zarabiać bez wychodzenia z domu i wygenerować swój własny dochód pasywny – musisz przygotować się na to, że czeka Cię sporo pracy i nauki.

Pewnie efekty tej ciężkiej pracy nie będą widoczne na samym początku Twojej drogi w e-biznesie. Mogę Ci jednak zagwarantować, że każda godzina, jaką poświęcić na rzetelną pracę – przyniesie Ci prędzej czy później oczekiwane korzyści (a nawet i większe). Pamiętaj o konsekwencji i determinacji. To naturalne, że na początku nie będzie Ci się wszystko udawać. Jednak jeśli będzie uparcie dążyć do celu – sukcesy będą musiały się pojawić.

Nie oglądaj się zatem na internetowych naciągaczy. Tacy ludzie istnieli od zawsze i będą istnieć. Jedyne co Cię czeka podczas współpracy z nimi to rozczarowanie i poczucie porażki. Miej świadomość tego, do czego dążysz i miej odwagę zapłacić odpowiednią cenę za sukces. Nikt nigdy nie dostaje niczego za darmo. Myślę że to sprawiedliwe. Ale jeśli ktoś woli wybrać lenistwo i mało realne obietnice cudownego zysku – drzwi do sukcesu w e-biznesie będą dla niego zamknięte. 

 
Paweł Grzech

 

 

 

 

Paweł Grzech
www.pawelgrzech.pl

 

e-biznes_system
 

 

 

 

Scroll to Top