Biznes w domu – własna droga…?

Biznes w Domu - Jak dobrze wystartować ?Prowadzenie biznesu we własnym domu ma pewne wady, o których już zapewne wiesz albo przynajmniej których już się domyślasz.

Ma też jednak ważne zalety, a najważniejszą jest fakt, że czegokolwiek byś nie robił, możesz to robić zupełnie po swojemu.

Znalezienie własnej drogi w biznesie zawsze jest ważne, ale przy biznesie w domu szczególnie.

 

Wybierz, czym się chcesz zajmować…

Dziś masz wiele możliwości, jeśli chodzi o biznes w domu:

  • możesz tworzyć własne produkty, na przykład rękodzieło lub biżuterię,
  • możesz uczestniczyć w programach partnerskich, w których jesteś tylko pośrednikiem, a…
  • możesz też prowadzić sklep z usługami, których jesteś sprzedawcą, ale nie wykonawcą. Jeśli chcesz…
  • możesz wejść w MLM albo,
  • usługi doradcze…

Tutaj możliwości są praktycznie nieskończone, a pierwszym krokiem do sukcesu jest znalezienie miejsca dla siebie.

Pozornie to łatwe zadanie, ale kiedy zaczniesz oprawiać swój ogródek biznesowy, szybko okaże się, że każda z tych metod od środka wygląda trochę inaczej, niż była opisywana, a to dlatego, że opis, który znasz, jest przedstawieniem czyjejś drogi, a nie twojej własnej.

 

Dobór strategii ? Zupełnie dowolny !

Pracując w domu, nie musisz czuć się związany żadnymi standardami.

Możesz stosować takie strategie sprzedażowe, jakie przypadną ci do gustu i jakie w twoim przypadku dają najlepsze efekty.

To ważne, ponieważ biznes w domu, w przeciwieństwie do tego tradycyjnego, musi podkreślać indywidualizm. Jeśli chodzi o narzędzia, które masz do dyspozycji, to ich lista jest bardzo długa: od promocji na Facebooku, przez kanał YouTube, przez reklamy tradycyjne, po szeptanki czy blogowanie.

Strategią zarabiania może też być płatna reklama i każdą z tych metod można przyporządkować jako preferowaną w określonych branżach czy działaniach, ale to będą najwyżej zalecenia.

Jeśli pracujesz w domu i odpowiadasz wyłącznie przed sobą, to możesz eksperymentować, żeby odkryć lepsze kombinacje produktów czy usług ze strategiami.

Nikt nie zmusi cię do trzymania się reguł wyznaczonych przez korporacje, a to oznacza, że własną drogą możesz dotrzeć w takie miejsca rynku, w których jeszcze nikogo nie było.

 

Stoisz na rozdrożu ? Pamiętaj !

Świadomość tego, że przy biznesie w domu wszystko robi się zawsze pierwszy raz, może być czasem trochę przytłaczająca.

Każdy chce od razu wygrać, ale tak się nie da: iść własną drogą to również czasem zabłądzić.

Fakt, że na początku rozumiesz, jak działa MLM i czym różni się od sprzedaży własnych usług albo programu partnerskiego nie oznacza, że nie masz już niczego do odkrycia.

Pewną teoretyczną wiedzę zawsze trzeba mieć, ale dopiero to, jak ją wykorzystasz, pozwoli odkryć praktyczne różnice i ich związek ze skutecznością poszczególnych metod promocji czy sprzedaży.

Budując biznes w domu, samodzielnie dostosowujesz poziom ryzyka, samodzielnie dobierasz stopień trudności poszczególnych zadań i wyzwań, które chcesz podjąć i sam też określasz poziom potencjalnych zysków i ewentualnych strat, na jakie się godzisz.

pawel-biznes-na-lata2

 

Scroll to Top