Jak powinna wyglądać skuteczna strona przechwytująca ?

lista-kontaktow-strona-przechwytujaca

Listę kontaktów przeważnie zbierasz miedzy innymi od osób, które są już Twoimi klientami, albo czytelnikami Twojej strony www.

Warto jednak zatroszczyć się o to, by na listę trafiły też inne osoby, czyli osoby, które są zainteresowane oferowaną przez Ciebie tematykę, ale które nie znają jeszcze ani Twojej strony, ani oferty.

Oczywiście – wszystkie praktyki muszą być zgodne z prawem.

 

Jak budować listę kontaktów, by trafiać do nowych odbiorców?

Najlepiej przy wykorzystaniu strony przechwytującej (często można spotkać się w tekstach z angielską nazwą tej strony, czyli: squeeze page).

Strona przechwytująca to strona, której jedynym zadaniem jest zebranie listy kontaktowej.

Cała pozostała treść sprowadzona jest do minimum: zarówno treść, jak i grafika. Wszystkie poszczególne elementy strony muszą skłaniać odwiedzającego do zostawienia swojego adresu email.

Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest napisanie, na jaki temat będziesz wysyłać swoje maile.

Warto wspomnieć także o tym, jakie korzyści czekają na subskrybentów. Jeśli możesz podarować coś (np. darmowego e-booka) – napisz też o tym.

Pamiętaj, by wszystko było „lekkie” i przyjemne w odbiorze i w naturalny sposób kierowało odbiorcę do formularza zapisu na listę. Strona przechwytująca będzie tylko wtedy skuteczna, gdy będzie zbierała jak najwięcej adresów – reszta nie ma znaczenia.

Dodatkowymi elementami strony przechwytującej będzie także polityka prywatności, a także (opcjonalnie) regulamin. Jednak są to informacje, do których podajesz tylko i wyłącznie odnośnik, ale nie rozpisujesz się na ten temat.

Podsumowując:

Stwórz ciekawą, minimalistyczną stronę, na której wypiszesz korzyści z subskrypcji. Najważniejszym elementem tej strony będzie oczywiście formularz zapisu na listę.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w budowaniu listy kontaktów & stron przechwytujących,
to kliknij w ten link >>

 

 

pg-pomysl-na-biznes-w-domu

 

 

 

 

 

Paweł Grzech

 

 

Scroll to Top