Czego Ci potrzeba, żeby zbudować stabilny biznes w domu?

Budowa stabilnego biznesu wymaga dwóch rzeczy:

  • odpowiednich narzędzi i
  • podejścia.

Oczywiście w zależności od tego, co chcesz robić, lista potrzebnych narzędzi będzie się zmieniała, ale wymagane będzie zawsze takie samo podejście:

 

Musisz być świadomy tego, że biznes to biznes,
a nie hobby.

 

jak zbudować własny biznes w domu

 

Biznes biznesem pozostaje

Z nastawieniem jak do hobby, pasji, nie da się zbudować skutecznego i stabilnego przedsiębiorstwa.

Na hobby poświęca się tak zwany czas wolny, a prowadzenie firmy wymaga go dużo więcej.

Prawdę mówiąc, jeśli zdecydujesz się na prowadzenie e-biznesu, jest ryzyko, że czasu na hobby już Ci nie zostanie wiele. To jednak minie po jakimś czasie.

Właśnie z odpowiedniego podejścia wynika fakt, że będziesz umiał usiąść, przeanalizować sytuację an rynku i wykreować wybitną ofertę.

Jeśli podejdziesz do prowadzenia biznesu jak do hobby, dużo szybciej się zniechęcisz i pozwolisz sobie na drobne niedociągnięcia. Na te w działalności gospodarczej nie ma miejsca, bo każde takie niedociągnięcie to kolejni utraceni klienci.

Wprawdzie da się zarobić na hobby, ale nie da się zarobić, jeśli pracę traktuje się jako coś nadobowiązkowego.

 

Narzędzia E-Marketera 

Narzędzia, jakich potrzeba w stabilnym e-biznesie, to po pierwsze strona internetowa, po drugie lista kontaktowa i program do mailingów, a po trzecie dowolne narzędzia, które pozwolą Ci na promocję firmy.

Plusem tego zestawienia jest fakt, że na upartego można obyć się zerowym kosztem. To co prawda rozwiązanie, które ma wiele ukrytych wad, więc na początek trzeba liczyć się co najmniej z podstawowymi wydatkami:

  • hosting,
  • domena,
  • blog
  • może jedna lub dwie strony przechwytujące, dzięki którym uda się zbudować zalążek listy mailingowej.

Możliwości w tym zakresie jest wiele, natomiast nie będę przedstawiał konkretnych rozwiązań, bo to zbyt silnie uzależnione jest od rodzaju biznesu: ktoś będzie musiał skupić się na wyborze droższego hostingu, natomiast w innym przypadku dużo ważniejsza będzie lista mailingowa i możliwość skutecznej wysyłki wiadomości e-mail.

To kwestia indywidualna.

Tam, gdzie podejście spotyka się z narzędziami…

…tam zaczynają się problemy.

Wybór optymalnych narzędzi to godziny spędzone na lekturze poradników, opisów, instrukcji, drugie tyle spędzone na pisaniu maili, wiszeniu na słuchawce czy sprawdzaniu opinii innych.

Tutaj naprawdę dobrze jest, jeśli praca jest Twoją pasją, bo ilość energii, jaką trzeba włożyć w uruchomienie stabilnego biznesu, jest naprawdę olbrzymia.

Co więcej – na tym etapie nie ma żadnej gwarancji, że wszystko się uda.

Potem zresztą nie jest lepiej: jeśli szukasz platformy reklamowej i skupisz się na AdWords, szybko zorientujesz się, że to, jak wygląda reklama, zależy bardziej od Google, a nie od Ciebie, a i tak będziesz szczęściarzem, jeśli Twój produkt i strona zostaną zaakceptowane.

Lista mailingowa jest pod tym względem o niebo lepsza, ale trzeba ją zbudować.

Jeśli jesteś w prostej linii potomkiem Syzyfa, to zapewne Ci się to uda. Siły i czasu potrzeba na to sporo, i tutaj też przyda się Twoja determinacja.

Gdyby to miało być moje hobby, to w życiu bym nie wykształcił żadnej pasji – już bardziej pasjonujące jest zbieranie pestek z wiśni.

Charakter jest więc Twoim najważniejszym zasobem – nie trwoń go na drobiazgi, a czasu nie rozmieniaj na drobne: narzędzia gdzieś tam są, tylko nie zawsze łatwo można do nich dotrzeć i zintegrować je ze sobą.

Wytrwałość, cierpliwość i upór będą często najlepszym spoiwem, dzięki któremu uda Ci się wszystko połączyć w dobrze funkcjonującą całość – ci, którzy się poddają, nigdy nie osiągają sukcesu.

 

Moja Propozycja:

Kliknij TUTAJ i Zobacz Jak Zbudować PRAWDZIWY
i Dochodowy Biznes MLM – Korzystając z Internetu >>

 

 

 

pomysł na biznes w domu według Pawła

 

 

 

 

 

Paweł Grzech

 

 

Scroll to Top